Wiadomości z Pyskowic

Chirurgia w pyskowickim szpitalu wznawia działalność

  • Dodano: 2020-05-15 10:00

15 maja, wznawia działalność Oddział Chirurgiczny w Szpitalu w Pyskowicach sp. z o.o., który został zamknięty 8 maja w związku z wykryciem u jednej z pracownic zarażenia koronawirusem – informuje Starostwo Powiatowe w Gliwicach.

Już pierwszego dnia badaniom testowym poddanych zostało ponad 30 osób, w tym 18 pacjentów i 15 pielęgniarek, z którymi miała styczność zakażona opiekunka medyczna – informuje Leszek Kubiak, prezes zarządu Szpitala w Pyskowicach Sp. z o. o. – Podjęliśmy także natychmiast wszystkie wymagane w takim przypadku procedury epidemiczne.

Częściowo zamknięty został tylko Oddział Chirurgiczny, pozostałe oddziały pracowały normalnie. Szpital współpracował przy tym ściśle z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gliwicach oraz z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego działającym w Starostwie Powiatowym w Gliwicach.

 Współpraca układała się wzorowo, obie te placówki okazały nam dużą pomoc w ciężkiej sytuacji, w jakiej znalazł się szpital – dodaje Leszek Kubiak. – 12 i 13 maja otrzymaliśmy wyniki testów przeprowadzonych u naszych pielęgniarek i pacjentów. Wszystkie miały wynik ujemny, potwierdzając tym samym, że nie doszło u nich do zakażenia. Sytuacja została więc szybko opanowana i chirurgia znów wraca do normalnej działalności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.