Wiadomości z Pyskowic

Blisko 660 tys. na remonty placówek dla dzieci i młodzieży

  • Dodano: 2022-07-05 07:00, aktualizacja: 2022-07-04 21:56

Czas przerwy w nauce to tradycyjnie okres wzmożonych remontów w placówkach oświatowych i opiekuńczych. Nie inaczej będzie i tym razem.

Samorząd Pyskowic wykorzysta czas nieobecności dzieci i młodzieży w szkołach, przedszkolach i żłobku na poprawę stanu technicznego placówek oraz komfortu warunków nauczania oraz pobytu. Największa metamorfoza czeka żłobek – w najbliższych tygodniach w jednostce powstanie kuchnia jak nowa.

Plany remontowe

Tegoroczne remonty w większości polegają na pracach podnoszących estetykę i bezpieczeństwo budynków. Ekipy tynkarsko – malarskie pojawią się w Szkole Podstawowej nr 4 (usuwanie skutków zacieków w salach na I i II piętrze), Szkole Podstawowej nr 5 (przemalowanie 5 sal) oraz Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi (odnowienie powierzchni ścian sali gimnastycznej).

Remonty podłóg czekają w SP nr 6 (cyklinowanie parkietów w siedmiu salach), Przedszkolu nr 1 (wymiana wykładzin w sypialni i korytarzu na I piętrze), Przedszkolu nr 2 (odnowienie parkietu w dwóch salach zajęć na piętrze), Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi (remont posadzki sali na parterze).

Do zrobienia były lub są również dachy (już wykonane: miejscowa naprawa pokrycia w związku z przeciekami w SP nr 3 oraz naprawa części dachu od strony przychodni w Przedszkolu nr 5, zaplanowana na wakacje wymiana ław kominiarskich oraz uzupełnienie zabezpieczeń kratek wentylacyjnych w SP nr 4), boisko (modernizacja piłkochwytów i ogrodzenia Orlika), instalacja wod.-kan. do pomieszczenia higienistki w SP nr 5 oraz mała przebudowa (wykonanie ścianki z płyt gipsowo-kartonowych na piętrze) w Przedszkolu nr 3.

Wyżej wskazane prace będą w sumie kosztować budżet Pyskowic 252 286,14 zł (95 183,94 zł to nakłady na przedszkola, a 157 102,20 zł na szkoły). Na tym tle widać skalę zmian, jakie czekają Miejski Żłobek. W kwocie 366 600,00 zł mieści się gruntowna przebudowa kuchni (wymienione zostaną instalacje, elementy wykończenia, wyposażenie, na czele z urządzeniem do gotowania - piec węglowy zastąpią „taborety” gazowe) wraz z zapleczem socjalnym.

Podobnie głębokich zmian należy spodziewać się w najbliższym czasie w SP nr 3. W szkole pojawić się ma m. in. winda. Gotowy jest już projekt architektoniczno-budowlany i techniczny modernizacji szatni, toalet z przebudową instalacji wewnętrznych oraz dostosowaniem obiektu dla osób o szczególnych potrzebach wraz z budową zewnętrznego dźwigu osobowego. Koszt dokumentacji to 39 852,00 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również