Wiadomości z Pyskowic

Asystent osoby niepełnosprawnej. Można już zgłaszać się po pomoc!

  • Dodano: 2022-10-27 07:00, aktualizacja: 2022-10-26 22:18

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2023. Zgłoszenia przyjmuje OPS do 9 listopada br.

Skorzystaj z usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej

Mieszkańcy Pyskowic, którzy spełniają warunki określone w programie i chcieliby skorzystać z usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, powinny złożyć wypełnioną "Kartę zgłoszenia do Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023", z załączoną kserokopią aktualnego orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenia równoważnego do wyżej wymienionych lub w przypadku dzieci w wieku do 16 roku życia orzeczenia o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Formularz karty jest dostępny tutaj-link a wersję papierową można otrzymać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 3.

Uwaga! Złożenie "Karty zgłoszenia do Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023" nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do Programu oraz przyznaniem usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej. Liczba uczestników oraz wymiar usług asystencji osobistej będzie uzależniony od wysokości środków otrzymanych od wojewody na realizację programu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również