Wiadomości z Pyskowic

Aktywnie przeciw wykluczeniu

  • Dodano: 2021-01-08 13:15

Samorząd Pyskowic przystępuje do realizacji projektu „Aktywni razem 2.0". Bezpośrednim wykonawcą działań będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach, który pozyskał na nie dofinansowanie unijne w kwocie aż ponad 650 tys. zł. Umowa w tej sprawie właśnie została podpisana. Głównym celem inicjatywy jest pomoc rodzinom z problemami w wyjściu na prostą i zapobieganie umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej.

Pomoc udzielana będzie w Centrum Wsparcia Rodziny w Pyskowicach. W jej ramach przygotowano świadczenia asystentów rodziny, psychologów, w tym psychologa dziecięcego. Najmłodsi będą też mogli skorzystać z pomocy opiekuna dziecięcego.

Każdy uczestnik projektu otrzyma pakiet usług, z których będzie mógł skorzystać w zindywidualizowany sposób. Wsparcie będzie można przeznaczyć m.in. na opłacenie specjalistycznych badań psychologicznych, terapię, usługi specjalisty ds. uzależnień, porady prawne, elementy integracyjne dla członków rodziny i inne.

Realizację projektu zaplanowano na dwa lata, do końca 2022 roku. OPS szacuje, że z oferty skorzysta co najmniej 20 rodzin, w tym 51 osób zagrożonych wykluczeniem.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 703 375,00 zł, a kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego (poprzez Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego) to 654 138,75 zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.