Wiadomości z Pyskowic

Akcja Znicz 2018

  • Dodano: 2018-10-29 15:00

Coroczne działania pod hasłem Znicz zapewniają bezpieczeństwo podczas obchodów Dnia Wszystkich Świętych.

W tym okresie będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie – utrudnieniami w płynnej jeździe, szczególnie w rejonach przycmentarnych. Dodatkowo niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo ma zmienna jesienna aura.

Działania potrwają, podobnie jak w roku ubiegłym, pięć dni. W naszym rejonie akcja prowadzona będzie od środy, 31 października godz. 6.00, do poniedziałku, 5 listopada, również godz. 6.00. Czy będzie bezpiecznie? To zależy od nas wszystkich.

Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w rejonach cmentarzy jest: zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu, szczególnie w pobliżu nekropolii i na drogach dojazdowych, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, kontrola właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdu, udzielanie informacji zainteresowanym o czasowych zmianach w organizacji ruchu.

Apelujemy o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom kierujących ruchem policjantów, dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków, parkowanie w miejscach wyznaczonych oraz używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie tych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanych – przypominamy, że jest to teraz prawnym obowiązkiem!

Uwaga, zakaz ruchu ciężarówek
31 października i 1 listopada obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. I tak zakaz obowiązuje:

- 31 października w godz. 18.00-22.00,
- 1 listopada w godz. 8.00-22.00.

Za ZDM w Gliwicach podajemy informację o czasowych zmianach w organizacji ruchu.

Cmentarz Centralny
Zmiany wprowadzone zostaną 31 października o godz. 17.00 i obowiązywać będą do 4 listopada, godz. 21.00.
Wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Kozielskiej, od Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa, oraz wprowadzony ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Okulickiego. Z ul. Kozielskiej będzie można tylko i wyłącznie skręcić w prawo w Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej, do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się mogą tylko i wyłącznie autobusy PKS, KZK GOP oraz taksówki i pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch odbywał się będzie jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa. 1 listopada wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z Okulickiego.

Parkowanie w okolicach cmentarza Centralnego
Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli zostawić samochód na parkingu przy centrum handlowym Arena lub na tym usytuowanym na tyłach cmentarza. Dodatkowo samochody pozostawić można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na Okulickiego.

Cmentarz przy ul. św. Wojciecha
Zmiany zostaną wprowadzone 31 października od godz. 17.00 i obowiązywać będą do 4 listopada, godz. 21.00.
Jeden kierunek ruchu na ul. św. Wojciecha i Myśliwskiej, na odcinku od ul. Jałowcowej do Toszeckiej. Dojazd do cmentarza od Toszeckiej.

Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania. Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską, Toszecką. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd DK88, przez rondo na ul. Pionierów, do ul. Toszeckiej.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również