Wiadomości z Pyskowic

9 sierpnia doradcy pomogą wypełnić wniosek 300 +

  • Dodano: 2021-08-05 10:15

9 sierpnia od 9.00 do 13.00. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pyskowicach (pokój 417) czekać będą eksperci ZUS, którzy doradzą jak złożyć wniosek o świadczenie “Dobry Start”, czyli tzw. 300 +.

Program 300+

UM Pyskowice przypomina, że od tego roku obsługę świadczeń z rąk samorządów przejął ZUS. To nie jedyna zmiana - w roku szkolnym 2021/2022 wniosek o wyprawkę szkolną można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

ZUS rozpoczął już wypłatę świadczeń

Osoby, które złożyły wniosek początkiem lipca mogą sprawdzać stan konta. Zakład przelał już 30 mln złotych, a środki te obejmują ok. 100 tys. dzieci. W wielu przypadkach pozwoli to na pokrycie kosztów wyprawki jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Jak informuje ZUS rodzice i opiekunowie doskonale radzą sobie ze składaniem wniosków online. Dla tych, którzy nie mają jeszcze profilu na PUE ZUS, bądź też jednak potrzebują pomocy ZUS uruchomił mobilne punkty. Są one dostępne w wielu placówkach poczty polskiej, KRUS czy w urzędach. Jak wspomnieliśmy na wstępie w Pyskowicach pojawi się on 9 sierpnia.

Podczas spotkania w OPS trzeba mieć przygotowane:

  • dowód osobisty,
  • telefon,
  • numer rachunku bankowego,
  • adres e-mail.

Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada 2021 roku.

Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

9 sierpnia doradcy pomogą wypełnić wniosek 300 +

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również