Wiadomości z Pyskowic

104. rocznica urodzin pyskowiczanina. Adam Wójcik złożył życzenia jubilatowi

  • Dodano: 2023-10-10 12:30

6 października jubileusz 104. rocznicy urodzin obchodził pyskowiczanin Edmund Kuczmera. Z tej okazji wizytę Szanownemu Jubilatowi, wraz z życzeniami, gratulacjami oraz podarunkami złożył Burmistrz Miasta Pyskowice Adam Wójcik. Były kwiaty, okolicznościowy dyplom, miejskie wydawnictwa i upominki. A co najważniejsze – serdeczna rozmowa, w miłej i rodzinnej atmosferze.

Wyjątkowe urodziny mieszkańca Pyskowic

Pan Edmund urodził się w pobliskiej Bycinie, później przeprowadził się do Pyskowic. W czasie wojny został ciężko ranny, ale dzięki temu wydarzeniu poznał swoją żonę Wandę, z którą przeżył 77 lat małżeństwa. Para doczekała się syna, wnuków i prawnuków.

Ostatnie lata nie były dla pana Edmunda łatwe. Zmarła jego ukochana żona, zmagał się z covid-19, przeszedł udar. Jednak mimo przeciwności losu jubilat pozostaje w dobrej formie. Sprawności fizycznej jak i umysłowej niejeden młodszy mógłby mu pozazdrościć. Kondycję intelektualną zachowuje m.in. dzięki regularnej, codziennej lekturze. Z pewnością sporo zawdzięcza też optymizmowi i pogodzie ducha.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również