Dodano:
Czas czytania: 1 min.

Wystawę “Kolej w miniaturze” będzie można zwiedzać już od najbliższego piątku!

Centrum Wystawiennicze MOKiS razem ze Stacją Pyskowice – Kolej Aglomeracyjna i Muzealna GOP zapraszają od 31 stycznia na niezwykłą podróż kolejową w miniaturze.

Co czeka na zwiedzających?

Na wystawie podziwiać będzie można prace pięciu wybitnych artystów modelarzy, którzy prezentują precyzyjne miniatury lokomotyw, wagonów i składów kolejowych w różnych skalach. Niezwykle interesującą częścią ekspozycji będą modele składów pancernych, odwzorowujących pojazdy armii II RP – od pociągów pancernych, przez czołgi i tankietki, aż po wagony szturmowe. 

Dla młodszych i tych, którzy pragną powrócić do czasów dzieciństwa, również znajdzie się coś specjalnego – kolekcja Jakuba Krawczyka, młodego artysty, który tworzy „żywe” miniatury parowozów w skali 1:32, inspirowanych kultowym serialem „Tomek i Przyjaciele”.

Wystawa będzie czynna do 31 maja 2025 roku. Ekspozycja dostępna będzie bezpłatnie w godzinach otwarcia Centrum Wystawienniczego MOKiS.

Autor / Źródło
Sara Synowiec / UM Pyskowice FB

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe