Wiadomości z Pyskowic

Miej fake newsy pod kontrolą! Policja kontynuuje kampanię "Wylogowani"

  • Dodano: 2023-02-09 06:30, aktualizacja: 2023-02-08 20:16

Zjawisko rozprzestrzeniania fałszywych informacji staje się coraz bardziej powszechne i stanowi poważne zagrożenie dla naszej wiedzy, świadomości oraz bezpieczeństwa. Celem fake newsów jest nie tylko dezinformacja, ale i manipulowanie oraz wprowadzanie w błąd. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć się, jak je rozpoznawać i ich unikać.

STOP DEZINFORMACJI

Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach kontynuują kampanię pod nazwą „Wylogowani”, która przestrzega przed zagrożeniami, z jakimi możemy się spotkać podczas korzystania z Internetu, w tym portali społecznościowych czy komunikatorów.

Sieć gwarantuje nam nieograniczony dostęp do informacji z różnych zakątków świata, ale też nieograniczone możliwości w publikowaniu treści.

Siłą fake newsów jest ich realistyczny wydźwięk. Często wpisują się w aktualną sytuację społeczną, co sprawia, że odbiorcy chętnie je udostępniają i wierzą w nie, bez sprawdzenia ich wiarygodności.
Wpisy w mediach społecznościowych lub treści wysyłane w wiadomościach prywatnych również mogą zawierać i rozpowszechniać niebezpieczne treści.

Kampania "Wylogowani"

Mając to na uwadze, policjanci, którzy prowadzą kampanię „Wylogowani”, przygotowali i opracowali grafikę z kilkoma podstawowymi zasadami, które mogą pomóc w rozpoznaniu czy otrzymana informacja to prawda, czy fałsz. 

Mundurowi zachęcają do śledzenia strony śląskiej Policji, gdzie na bieżąco będą publikowane kolejne materiały dotyczące realizowanych działań w ramach kampanii „Wylogowani”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również