Wiadomości z Pyskowic

Nowy plac zabaw i rekreacji. To wspólna inicjatywa samorządu i prywatnej firmy

  • Dodano: 2021-08-23 10:00

Za nami wyjątkowe "Kolorowe Podwórko". Wyjątkowe, bo połączone z oficjalnym otwarciem placu zabaw i rekreacji przy „Osiedlu Pyskowice”. Wspólnymi siłami samorządu i firmy Dom100.eu powstała nowa przestrzeń wypoczynku dla mieszkańców osiedla i wszystkich pyskowiczan.

Oficjalne otwarcie odbyło się 19 sierpnia. Przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Pyskowic Adam Wójcik oraz Wiktoria Materla, przedstawicielka wspomnianego inwestora. Miasto udostępniło teren, a firma Dom100.eu wyposażyła je w urządzenia, które mogli wypróbować uczestnicy wydarzenia.

Czwartkowe „Kolorowe Podwórko” przebiegło w atmosferze radosnego, rodzinnego pikniku. Bo też nie zabrakło atrakcji dla dzieci i starszych. Stowarzyszenie Ludzie Miasta przygotowało animacje, zabawy kuglarskie, teatrzyk lalkarski. Czekała też obwoźna kawiarenka, a strażacy demonstrowali swój wóz. Ale oczywiście głównym gwoździem programu była możliwość przetestowania placu.

W rejonie ul.Poziomkowej powstał teren wyposażony w duży zestaw zabawowy, strefę street workout, tyrolkę, stół do tenisa stołowego, leżaki w strefi piknikowej, sześć huśtawek, karuzelę, zjeżdżalnię i huśtawkę wagową. Pojawiło się też boisko do koszykówki, a miejsca przeznaczone do zabawy wysypano piaskiem.

Przy okazji otwarcia placu mamy prośbę do mieszkańców. Powstała atrakcyjna przestrzeń, zróbmy więc wszystko, by cieszyć się nią jak najdłużej. To wymaga reagowania w sytuacji, gdy ktoś go niszczy lub korzysta z urządzeń niezgodnie z przeznaczeniem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również