Wiadomości z Pyskowic

Od 1 września autobusy połączą ul.Lokalną

  • Dodano: 2021-08-19 10:30

Zmienia się siatka komunikacji miejskiej na terenie Pyskowic. Planuje się, że od 1 września autobusy będą się zatrzymywać również na ul.Lokalnej. Połączenia mają ułatwić dojazd mieszkańców oraz pracowników zakładów przy ul.Poznańskiej do Centrum Przesiadkowego. To spełnienie deklaracji samorządu i oczekiwań mieszkańców tego rejonu miasta.

Na dwóch przystankach, zlokalizowanych w okolicy ul.Poziomkowej/ul.Malinowej oraz przy centrum dystrybucyjnym Rossmann, zatrzymywać się będą autobusy linii 208 (Pyskowice – Paczyna) oraz 152 (Pyskowice – Wielowieś). Prace nad zmianami w rozkładach jeszcze trwają, ale są one już prawie gotowe dla pierwszej z nich. Na niej więc skoncentrujmy uwagę, żeby pokazać jak funkcjonować będą nowe autobusy w łańcuchu połączeń ze względu na najczęściej wybierany kierunek - podróż do Gliwic.

Weźmy dla przykładu dwie sytuacje – dojazd tam i powrót do szkoły oraz popołudniowy wyjazd np. do kina. Młody człowiek mieszkający w rejonie wspomnianej ulicy zdąży na lekcje, jeżeli o godz. 6:59 wsiądzie do autobusu 208 na przystanku Pyskowice Lokalna, wysiądzie na pl. kard. Stefana Wyszyńskiego i poczeka 5 minut na przyjazd autobusu 677, by o 7:34 wysiąść na pl. Piastów. Podróż powrotna (start 15:41 z pl.Piastów, punkt docelowy 16:24) zabierze mu 9 minut więcej, ze względu na dłuższy czas oczekiwania w Centrum Przesiadkowym na autobus 208.

A teraz drugi z przykładów. Aby zdążyć na seans filmowy o 17.30 w Gliwicach wystarczy wyjechać z ul.Lokalnej o 16.11 i skorzystać z tego samego łańcucha połączeń, z trzyminutowym czasem przesiadki. Na miejscu jesteśmy o 16.50. A teraz droga powrotna – odjazd z pl. Piastów linią nr 677 o godz. 19:40, przyjazd na pl. kard. Stefana Wyszyńskiego o 20.04, autobus nr 208 o godz. 20:15 i wysiadamy pod domem przy ul.Lokalnej o 20:19 (czas przejazdu 39 min., czas oczekiwania 3 min.).

Szczegóły nowych rozkładów jazdy są jeszcze przedmiotem rozmów samorządu z Zarządem Transportu Metropolitalnego, organizatora komunikacji publicznej na terenie aglomeracji górnośląskiej. Chodzi zwłaszcza o dostosowanie siatki połączeń do rytmu pracy zakładów Rossmann i DB Schenker. Wszystko jest jednak na dobrej drodze, by 1 września, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, na ul.Lokalnej pojawiły się autobusy obu linii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.