Wiadomości z Pyskowic

Czas wakacji - czas remontu placówek oświatowych

  • Dodano: 2021-07-12 09:00

Ostatni dzwonek rozpoczął wakacje i czas odpoczynku dla uczniów. Nie znaczy to jednak, że szkoły pozostają puste i nic się w nich nie dzieje. Wolne od nauki to idealna pora na odświeżenie placówek oświatowych. W każdej z nich prace trwają, zakończyły się lub czekają na start.

Miasto na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych wyda w okresie wakacyjnym 297 497,36 zł. Najwięcej zaplanowano na szkoły. Największą z inwestycji jest wykonanie toalety dla uczniów niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi. Rozpoczęte w czerwcu prace mają się zakończyć do 26 sierpnia.

Remont szkół

W zbliżonym terminie zaplanowano oddanie po remoncie toalety dla pracowników Szkoły Podstawowej nr 3. Na uczniów z kolei czekać będzie odmalowana klatka schodowa.

Do odmalowanych klas na I piętrze wrócą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. W trosce o bezpieczeństwo wychowanków i personelu wykonano już w tej placówce modernizację systemu alarmowego, łączności telefonicznej oraz kontroli dostępu w szkole.

Drobniejsze remonty i naprawy przejdzie również budynek Szkoły Podstawowej nr 4. I tak naprawiono już wentylatory w ubikacjach oraz zreperowano uszkodzone fragmenty elewacji, a do końca wakacji wykonane zostaną jeszcze malowanie sali nr 26 i WC chłopców, naprawa narożników w świetlicy oraz wymiana wykładziny w sekretariacie.

Remont przedszkoli

A co zmieni się w przedszkolach? Zacznijmy od „jedynki”. Dzieci przywita odświeżony hol na parterze, remonty obejmą też dach nad szatnią i studnię kanalizacyjną. W Przedszkolu nr 2 pojawi się odnowiony parkiet, a w zakres prac wchodzi przebudowa podłączenia kotła centralnego ogrzewania oraz naprawa rur kanalizacyjnych. Podopieczni Przedszkola nr 3 z oddziału na piętrze rozpoczną rok szkolny w odnowionej sali. W Przedszkolu nr 4 remonty dotyczą kuchni, podłogi w sali nr 4 oraz przedsionka do szatni. I wreszcie Przedszkole nr 5. Tutaj wychowankowie powinni dostrzec różnicę już w drodze na zajęcia – odnowiony zostanie chodnik prowadzący do placówki. Oprócz tego pojawi się monitoring zewnętrzny.

Dużo zmieni się w Miejskim Żłobku. Pojawią się nowe urządzenia zabawowe, dodatkowe miejsca w oddziale IV, nowy wystrój łazienki. Dla pracowników zaplecza ważny jest również remont windy towarowej. Większość tych nowości, poza zakupem urządzeń do zabawy, zostanie zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu z programu „Maluch +”.

Poprawa stanu placówek oświatowych

Tegoroczne remonty i inwestycje to kontynuacja działań samorządu, który konsekwentnie dąży do poprawy stanu placówek oświatowych. Dzięki temu najmłodsi pyskowiczanie mogą zdobywać wiedzę i rozwijać swoje talenty w coraz lepszych warunkach pod względem estetyki, komfortu i bezpieczeństwa. 

Czas wakacji - czas remontu placówek oświatowych


Źródło: UM Pyskowice

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.