Wiadomości z Pyskowic

Urząd Miejski w Pyskowicach zakupił ogólnodostępny alkomat

  • Dodano: 2018-06-26 12:45

Urząd Miejski w Pyskowicach zakupił ogólnodostępny alkomat ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przed chwilą został on oficjalnie przekazany przez Zastępcę Burmistrza Pyskowic Adama Wójcika oraz Pełnomocnika Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień Justynę Fijołek-Ziobrowską na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Pyskowicach mł. insp. Rafała Grzeni. Od teraz urządzenie to będzie anonimowo i szybko, 24 godziny na dobę, dostępne dla wszystkich tych mieszkańców, którzy będą chcieli sprawdzić poziom alkoholu w organizmie.

Alkomat do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, zakupiony za kwotę 2.590,00 zł, został zamontowany w poczekalni pyskowickiego Komisariatu Policji (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 24a), gdzie każdy będzie mógł samodzielnie i bezpłatnie zbadać poziom trzeźwości. Nowoczesny alkomat Firmy Promiler Al 4000 jest bardzo prosty w obsłudze. Do badania jako ustnik wykorzystywane są jednorazowe słomki do napojów. Wynik wyświetlany jest na wyświetlaczu LCD, a pomiaru dokonuje mikrokomputer. Zachęcamy do korzystania z alkomatu zwłaszcza kierowców!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również