Wiadomości z Pyskowic

"Mamucim śladem": zapisz się na rajd rowerowy [NOWA DATA]

  • Dodano: 2023-08-04 13:15

Miasto Pyskowice i Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska" zapraszają 6 sierpnia na rajd rowerowy "Mamucim śladem. Zapisy ruszają już dzisiaj.

[AKTUALIZACJA]

Zmiana terminu na 6 września ze względu na niekorzystną prognozę pogody. Forma wydarzenia oraz przebieg pozostają bez zmian. 

Trasa rajdu rowerowego i czekająca atrakcje dla uczestników 

Rajd przebiegnie odcinkiem powstającej trasy rowerowej"Mamucim śladem" i liczyć będzie ok. 24 km. Linię startu wyznaczono przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach, a mety w Parku Miejskim. Uczestniczyć mogą rowerzyści w każdym wieku, przy czym niepełnoletni poniżej 13 roku życia tylko za pisemną zgodą rodziców/opiekunów prawnych.

Na trasie rajdu czekają miłe niespodzianki. W Geopunkcie będzie to spotkanie z archeologiem Radosławem Zdaniewiczem, przy pałacu w Bycinie z Arturem Gołąbkiem, miłośnikiem lokalnej historii, a przy pomnikach przyrody w Dzierżnie - z dendrologiem Tomaszem Biwo. Na koniec zaplanowano zaś wspólny poczęstunek w Parku Miejskim. Zapisy ruszają już dzisiaj, 28 lipca, a przyjmuje je LGD pod numerem telefonu 791 584 307 lub na adres mail w.gansiniec@lesnakrainalgd.pl.


Źródło: Urząd Miejski Pyskowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również