Wiadomości z Pyskowic

Specjalista do spraw kadr i płac - czy warto podjąć pracę na tym stanowisku?

  • Dodano: 2020-02-14 12:00

Dla osób, które ukończyły zarządzanie i marketing, socjologię, czy też księgowość dobrym kierunkiem rozwoju może być podjęcie pracy na stanowisku specjalisty kadr i płac. Specjalista ds. kadr może liczyć na zarobek w granicach ok. 3, 5-4 tys. zł netto. Oczywiście w prywatnych firmach zarobki mogą być wyższe, choć w większości przypadków nie ma mowy o wynagrodzeniu około 8200 zł brutto.

Starszy specjalista ds. kadr może liczyć nawet na zarobki w granicach 8000 zł brutto, choć mediana wynagrodzeń wynosi tu 4,880 zł brutto, czyli ok. 3, 5 tys zł netto.
Specjalista do spraw kadr i płac - jakie są jego obowiązki?

Choć zarobki nie są jeszcze bardzo wygórowane, to jednak są powyżej średniej krajowej lub w jej granicach. Nic dziwnego, gdyż praca specjalisty do spraw kadr i płac jest bardzo odpowiedzialna. Przede wszystkim zajmuje się naliczaniem wynagrodzeń pracowników oraz rozliczaniem wszystkich umów i wpłatami składek do urzędu skarbowego czy też ZUS. Sporządza deklaracje nie tylko do wyżej wymienionych instytucji, ale również do GUS. Z tego powodu specjalista do spraw kadr i płac musi mieć opanowane programy księgowe, takie jak np. Płatnik, a także stale poszerzać swoje umiejętności. Zajmuje się również przygotowywaniem umów o pracę i umów cywilnoprawnych. Zajmuje się administrowaniem dokumentacją pracowniczą.

Dlaczego warto podjąć pracę jako specjalista kadr i płac?

Kadrowy może zastępować osoby z kierownictwa podczas wczesnych etapów rozmów kwalifikacyjnych, jeśli rekrutacja nie jest prowadzona przez firmę zewnętrzną. Praca jest pełna wyzwań, ale może dawać sporo satysfakcji. Dla osób, które nie boją się odpowiedzialności, a także posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności jest to bardzo dobra ścieżka kariery.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.