Wiadomości z Pyskowic

Siłownia w domu - jak zrobić?

  • Dodano: 2018-11-26 11:00

Aktywność fizyczna zyskuje na popularności i coraz więcej osób dostrzega, że dbanie o kondycje fizyczną ma spore zalety. Zadbaj o siebie i zobacz, jak urządzić domową siłownię.

Jeszcze niedawno kondycja fizyczna była czymś, o czym wiele osób przypominało sobie dopiero przed rozpoczęciem wakacji po to, aby bez wstydu pokazać się na plaży. Obecnie świadomość społeczeństwa rośnie i ludzie uprawiają sport nie na pokaz, lecz dla własnego zdrowia. Nic dziwnego, że różnego rodzaju kluby sportowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Jednak nie wszyscy mają ochotę ćwiczyć poza domem. Chcesz poprawić sylwetkę w domowym zaciszu? Sprawdź, jak urządzić siłownię w domu.

Zalety domowej siłowni
 

Oszczędność czasu
Dojazdy na siłownię w ciągu miesiąca potrafią zabrać sporą ilość czasu zwłaszcza, jeśli na mieście są korki. W efekcie poza czasem na ćwiczenia fizyczne, w swoim harmonogramie dnia musimy uwzględnić czas na dojazd w tę i z powrotem. Niestety to bywa męczące. Domowa siłownia ma to do siebie, że mamy ją zawsze na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kilka kroków i jesteśmy na miejscu, przez co uliczne korki i żmudny dojazd okazują się być już tylko mglistym wspomnieniem.

Niezależność
Wszyscy, którzy kiedykolwiek byli na siłowni wiedzą, jak frustrujące jest bezproduktywne oczekiwanie na wolny sprzęt. W końcu koszt godzinnej wizyty na siłowni musimy ponieść bez względu na to czy w danym momencie ćwiczymy, czy czekamy aż ćwiczyć skończy ktoś inny. Siłownia w domu daje nam niezależność, nie musimy polegać na dobrej woli innych bowiem wszystkie sprzęty w domowej siłowni należą do nas i możemy korzystać z nich wtedy, kiedy tylko mamy na to ochotę.

Komfort psychiczny
Są ludzie, którzy uwielbiają sport, jednak aktywność fizyczna na oczach innych jest czymś, co niekoniecznie dobrze wpływa na ich komfort psychiczny. Nie wszyscy mają ochotę wykonywać ćwiczenia w towarzystwie zerkających na nas od czasu do czasu ludzi. Jest to po prostu niekomfortowe i niekiedy nie pozwala w pełni skupić się na tym, co najważniejsze. Domowa siłownia zapewnia nam zarówno spokój, jak i komfort psychiczny, których w wielu przypadkach nie możemy doświadczyć ćwicząc w dość sporym gronie nieznanych nam osób.

Siłownia w domu – jak zrobić?
Przede wszystkim, wybierz odpowiednie miejsce na domową siłownię. Najlepiej, jeśli będzie to osobne pomieszczenie, na przykład wolny pokój, strych lub piwnica. Następnym krokiem jest dobrze przemyślana aranżacja, która zapewni nam nie tylko komfort ćwiczeń, ale także bezpieczeństwo. Doskonałym rozwiązaniem okazują się być tutaj wygłuszone ściany i antypoślizgowa podłoga. Kolorystyka, choć jest ważna, odgrywa tutaj drugoplanową rolę. Kiedy już wstępna aranżacja domowej siłowni jest gotowa, pora na sprzęt. Ławeczka do ćwiczeń, mata sportowa, hantle, drążek do podciągania, rower stacjonarny i lustro pozwalające na korektę ewentualnych błędów w czasie aktywności fizycznej to absolutne minimum. Pozostałe sprzęty i akcesoria sportowe należy dobierać wedle uznania.