Wiadomości z Pyskowic

Jaki jest najlepiej opłacany zawód w Polsce?

  • Dodano: 2020-02-12 15:30

Wiele osób, wybierając swoje miejsce pracy, kieruje się potencjalnie ciekawym zawodem oraz oczekiwanymi wysokimi zarobkami. Są takie branże, które pozwalają zarówno dobrze zarobić, jak i czuć się spełnionym zawodowo. Które stanowisko pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym?

Według raportów zarobków brutto netto za III kwartał 2019 roku najwyższe miejsca podium skupiają się wokół gałęzi finansowych, informatycznych oraz prawniczych. Jedyne miejsce w top 10 spoza tych branż zajął inżynier do spraw kontroli jakości produkcji w dziedzinie biotechnologii, żywienia oraz przemysłu technologicznego. Jaki zawód uplasował się na pierwszym miejscu i jakie zarobki czekają na osoby obsadzające to miejsce w firmie?

Najwyższych średnich wynagrodzeń w Polsce mogą oczekiwać pracownicy zatrudnieni na stanowisku Key Account Manager (z angielskiego: opiekun klienta strategicznego). To stanowisko znajdziemy w niemal każdej firmie pretendującej do miana potentata regionalnego, krajowego lub światowego. Osoby pracujące jako Key Account Manager ma dwojakie zadanie. Po pierwsze - opiekuje się największymi klientami, czyli dba o przebieg współpracy z nimi, nadzoruje wywiązywanie się z umów oraz negocjuje warunki handlowe. Po drugie - czuwa nad niszą, na której funkcjonuje firma: stara się wyprzedzić o kilka kroków naprzód konkurencję, obserwuje tendencje rynkowe, oczekiwania konsumenckie oraz współpracuje z działami marketingu i HR.

Od Key Account Managerów oczekuje się wyższego wykształcenia w kierunkach ekonomicznych lub zarządczych, biegłej znajomości minimum dwóch języków (w tym angielskiego) oraz doświadczenia na stanowiskach sprzedażowo-marketingowych. Analizując kalkulator wynagrodzeń za ubiegły rok, można stwierdzić, że średnie zarobki przekraczają granicę 10. 000 złotych brutto. Po wpisaniu tej kwoty w kalkulator brutto netto okazuje się, że pensja "na rękę" wynosi około 7400 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.