Wiadomości z Pyskowic

Jaki jest najlepiej opłacany zawód w Polsce?

  • Dodano: 2020-02-12 15:30

Wiele osób, wybierając swoje miejsce pracy, kieruje się potencjalnie ciekawym zawodem oraz oczekiwanymi wysokimi zarobkami. Są takie branże, które pozwalają zarówno dobrze zarobić, jak i czuć się spełnionym zawodowo. Które stanowisko pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym?

Według raportów zarobków brutto netto za III kwartał 2019 roku najwyższe miejsca podium skupiają się wokół gałęzi finansowych, informatycznych oraz prawniczych. Jedyne miejsce w top 10 spoza tych branż zajął inżynier do spraw kontroli jakości produkcji w dziedzinie biotechnologii, żywienia oraz przemysłu technologicznego. Jaki zawód uplasował się na pierwszym miejscu i jakie zarobki czekają na osoby obsadzające to miejsce w firmie?

Najwyższych średnich wynagrodzeń w Polsce mogą oczekiwać pracownicy zatrudnieni na stanowisku Key Account Manager (z angielskiego: opiekun klienta strategicznego). To stanowisko znajdziemy w niemal każdej firmie pretendującej do miana potentata regionalnego, krajowego lub światowego. Osoby pracujące jako Key Account Manager ma dwojakie zadanie. Po pierwsze - opiekuje się największymi klientami, czyli dba o przebieg współpracy z nimi, nadzoruje wywiązywanie się z umów oraz negocjuje warunki handlowe. Po drugie - czuwa nad niszą, na której funkcjonuje firma: stara się wyprzedzić o kilka kroków naprzód konkurencję, obserwuje tendencje rynkowe, oczekiwania konsumenckie oraz współpracuje z działami marketingu i HR.

Od Key Account Managerów oczekuje się wyższego wykształcenia w kierunkach ekonomicznych lub zarządczych, biegłej znajomości minimum dwóch języków (w tym angielskiego) oraz doświadczenia na stanowiskach sprzedażowo-marketingowych. Analizując kalkulator wynagrodzeń za ubiegły rok, można stwierdzić, że średnie zarobki przekraczają granicę 10. 000 złotych brutto. Po wpisaniu tej kwoty w kalkulator brutto netto okazuje się, że pensja "na rękę" wynosi około 7400 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.