Wiadomości z Pyskowic

Złote, diamentowe i żelazne. Małżeńskie pary świętują jubileusze

  • Dodano: 2021-06-10 12:15

Wczoraj, 8 czerwca, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sporu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Przedstawiciele samorządu, przewodnicząca rady miejskiej Jolanta Drozd, burmistrz Pyskowic Adam Wójcik i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Zieleńska, gościli pary małżeńskie obchodzące złote (50. rocznica zawarcia ślubu), diamentowe (60.) i żelazne (65.) gody.

Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, bukiety kwiatów, upominki, pyskowickie materiały promocyjne i słodkości. „Złote” pary (i dwie „diamentowe”) otrzymały „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie" od Prezydenta RP. Nie zabrakło życzeń, wzruszających wspomnień, opowieści rodzinnych, a także pamiątkowych zdjęć.

My również dołączamy się do gratulacji i słów uznania. Wszystkim Jubilatom życzymy wielu wspaniałych chwil razem, zdrowia, miłości oraz radości każdego dnia, a także kolejnych wspólnych rocznic.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymali: Ludomira i Antoni Bytnar (mąż zmarł), Halina i Józef Dudek, Zofia i Jan Fedak, Halina i Jan Gęgotek, Lilli i Jerzy Kogut (60 lat po ślubie), Karol i Barbara Koziołek, Alicja i Zbigniew Kulpa, Anna i Józef Kycia ( 60 lat po ślubie), Maria i Józef Manderela, Teresa i Hubert Mehlich, Alina i Krystian Oleszko, Joanna i Franciszek Pach, Marianna i Władysław Pawłowski, Janina i Adam Popowczak, Ewa i Lech Przybylscy, Krystyna i Jan Sadkowscy, Krystyna i Werner Sasinek, Regina i Jan Sopel, Maria i Stanisław Szandurscy, Stanisława i Fryderyk Uroda, Zofia i Bolesław Wróbel (mąż zmarł).

Dyplomy z okazji diamentowych godów otrzymali: Irena i Mieczysław Bilińscy, Maria i Paweł Michen, Helena i Henryk Mularczyk, Małgorzata i Henryk Siuta, Krystyna i Jerzy Szendzielorz, Róża i Stanisław Wieczorek.
Pani Waleria Magdziarz otrzymała dyplom z okazji 65 rocznicy małżeństwa. Niestety, nie zdążył się już nim ucieszyć jej mąż Ludwik, który niedawno zmarł.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Marysia

    Serdeczne gratulacje! Moim rodzicom miałam zorganizować imprezę niespodziankę, ale zamiast niej dostaną iRobota. To im się teraz bardziej przyda a przyjęcie kiedyś jeszcze się ogarnie :D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.