Wiadomości z Pyskowic

Zespół LALALA laureatem prestiżowego festiwalu w Będzinie!

  • Dodano: 2022-01-19 10:00

Zespół Wokalny LALALA z Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu wyśpiewał III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie i wystąpił w niedzielę, 16 stycznia, na koncercie galowym.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im ks. Kazimierza Szwarlika

Impreza w Będzinie to jeden z największych kolędowych przeglądów w Europie, a zarazem jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w kraju. Od wielu lat liczba solistów i grup nie spada poniżej tysiąca, a w ostatnich czasie utrzymuje się na poziomie 1500, a nawet 1800. Na festiwalu goszczą wspaniali wykonawcy nie tylko z Polski, ale również Litwy, Ukrainy i Białorusi.

Nie inaczej było i tym razem. Rozpisany na kilka dni finał w Będzin Arenie zainaugurowany został 13 stycznia występem zespołu “Śląsk”. A na koncercie galowym obok innych zaświeciła gwiazda młodych artystów z Pyskowic. Zespół wokalny LALALA pod kierunkiem Anny Szafrańskiej wystąpił na nim jako zdobywca III miejsca.

Festiwal bowiem z jednej strony to okazja do przybliżenia polskiej tradycji kolędowej i jej roli w kształtowaniu narodowego ducha, z drugiej - to wielka promocja młodych talentów. Wśród setek tysięcy uczestników dotychczasowych edycji najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki śpiewali m.in., wówczas jeszcze nieznani, Alicja Bachleda-Curuś, Andrzej Lampert, Margaret czy występujący dziś na scenach oper całej Europy bass Piotr Lempa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również