Wiadomości z Pyskowic

Za 2 mln zł powstanie nowa ul. Czeremchy. Prace ruszają we wtorek

  • Dodano: 2022-05-13 06:30, aktualizacja: 2022-05-12 22:42

We wtorek ma się rozpocząć budowa nowej ul.Czeremchy. Pełnowartościowa droga zastąpi prowizorkę, wykonaną z betonowych, podniszczonych płyt.

Na całej długości powstanie chodnik i nowe lampy. Na czas prac pojawią się jednak utrudnienia.

Plan budowy

Jak deklaruje wykonawca prace powinny się rozpocząć 17 maja dokładnie o godz. 7.00 i będą realizowane etapami, aby możliwie jak najbardziej ograniczyć niedogodności. W pierwszej kolejności roboty obejmą część od strony ulicy Jesionowej do wysokości ul. Kasztanowej, potem front przesunie się w stronę ul. Klonowej i tak aż do połączenia z ul. Czereśniową. W sumie powstanie blisko 400 – metrowy odcinek drogi, na podbudowie i z odpowiednimi warstwami.

W ramach inwestycji przewidziano również modernizację ulicznej sieci oświetleniowej (rozbudowę o nowe latarnie i wymianę opraw) oraz ułożenie chodnika w powiązaniu z uzupełnieniem brakujących fragmentów w rejonie ulic Jesionowa, Kasztanowa, Orzechowa.

Prace realizuje Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z Gliwic, które wygrało przetarg ceną 1 999 082,67 zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również