Wiadomości z Pyskowic

Z kolegą bazgrał sprayem po chodniku. Wandal z Pyskowic zatrzymany

  • Dodano: 2021-06-01 10:15

Anonimowa osoba spostrzegła „upiększaczy” miejskich murów i nie wahając się, zadzwoniła pod numer alarmowy straży miejskiej. Reakcja funkcjonariuszy była błyskawiczna – dwóch młodzieńców pochwycono na gorącym uczynku, ze sprayami w rękach, nie mogli nawet powiedzieć: „to nie my”.

Funkcjonariusze gliwickiej straży miejskiej ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat (jeden z Pyskowic, drugi z Sośnicy), którzy, wbrew przepisom i na przekór woli ogółu mieszkańców Gliwic, postanowili pomalować czyste jeszcze elewacje i chodnik. Młodzi ludzie zostali zatrzymani w momencie bazgrania sprayem po chodniku, wcześniej oszpecili budynek przy ul. Nowy Świat, znajdujący się w administracji Politechniki Śląskiej.

Wandali przekazano policjantom z III komisariatu. Po przyjęciu wniosku o ściganie od administratora obiektu i terenu, oprócz przewidzianej na okoliczność niszczenia mienia procedury karnej, sprawcy z pewnością zobligowani zostaną do pokrycia kosztów usunięcia szpecących napisów.

Pochwała należy się osobie zgłaszającej. Dzięki tego typu natychmiastowym powiadomieniom wzrasta możliwość ujęcia i rozliczenia wandali.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również