Wiadomości z Pyskowic

Wyprawka szkolna – czas na wniosek tylko do 30 listopada

  • Dodano: 2022-11-09 06:15, aktualizacja: 2022-11-08 18:46

Tylko do 30 listopada przyjmowane są wnioski do programu "Dobry Start” – przypomina ZUS. Złożenie wniosku po tej dacie będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy uczeń powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

W ramach programu "Dobry Start" rodzice mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup niezbędnych rzeczy do nauki w szkole, jak np. zeszyty, plecaki, przybory szkolne. Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie składać można tylko elektronicznie. Rodzice mają do wyboru trzy kanały komunikacji: Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Natomiast opiekunowie faktyczni lub prawni dziecka mogą to zrobić tylko za pośrednictwem portalu PUE ZUS.

Ważne, by sprawdzić prawidłowość podawanego numeru rachunku bankowego, bo na to konto ZUS wypłaci świadczenie. Niestety, to jeden z najczęstszych błędów, który komplikuje przekazanie środków. Taką samą uwagę należy poświęcić podające adres mailowy i numer telefonu do kontaktu.

Wszelkie decyzje i zawiadomienia są przekazywane rodzicom i opiekunom poprzez PUE w formie elektronicznej. Można je znaleźć na swoim profilu nawet wówczas, gdy wniosek był składany z wykorzystaniem bankowości elektronicznej lub przez portal Emp@tia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również