Wiadomości z Pyskowic

SP nr 5 ma już 60 lat! Posiada teraz swojego patrona

  • Dodano: 2022-11-08 06:00, aktualizacja: 2022-11-07 20:56

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Uśmiechnięty, zadowolony ze swoich postępów uczeń to cel każdej edukacji. W Pyskowicach jednak tylko Szkoła Podstawowa nr 5 będzie miała za patrona autora wyrażonej na wstępie myśli i jednego z ojców współczesnej pedagogiki – Janusza Korczaka. 4 listopada szkoła miała podwójną okazję do świętowania – nowe miano otrzymała na swoje 60. urodziny.

Świętowanie w SP nr 5

Piątkowe uroczystości rozpoczęła ceremonia nadania imienia szkole oraz przekazania jej nowego sztandaru. Dalszą część wypełnił spektakl wykorzystujący motywy z historii placówki, ślubowanie reprezentacji uczniów na nowy sztandar oraz umieszczenie kapsuły czasu, na pamiątkę tego niezwykłego dnia. Duże wrażenie robiła multimedialna ekspozycja w podziemnej kondygnacji szkoły. Na kilku ekranach przewijała się prezentacja wydarzeń, ważnych postaci i absolwentów z sześciu dekad działalności „piątki”.

Społeczność szkolna zaprosiła na swoje święto liczne grono gości. Wspólnie z nią ten historyczny dzień obchodzili samorządowcy Pyskowic, z zastępcą burmistrza Piotrem Magdą na czele, dyrektorzy pozostałych szkół, przedstawiciel katowickiego kuratorium oświaty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również