Wiadomości z Pyskowic

Wymiana liczników czy oszustwo? Odpowiadamy zaniepokojonym mieszkańcom

  • Dodano: 2020-08-26 16:30

W związku z pytaniami mieszkańców, które obudziły podejrzanie wyglądające ogłoszenia o wymianie liczników energii, informujemy, że firma Tauron Dystrybucja faktycznie prowadzi na terenie naszego miasta akcję wymiany domowych urządzeń pomiarowych. Jednocześnie w dobie częstych przypadków oszustw zalecamy ostrożność, zwłaszcza seniorom. Tożsamość osób, podających się za pracowników energetyki, można zweryfikować dzwoniąc na infolinię Tauron: 32 606 06 06.

Z informacji na stronie dystrybutora energii wynika, że akcja wymiany liczników rozpoczęła się 1 lipca i potrwa do 30 listopada br. W związku z tym mogą wystąpić okresowe przerwy lub utrudnienia w dostępie do danych pomiarowych w serwisie internetowym dostawcy. Brakujące dane mają być teoretycznie uzupełnione po uruchomieniu komunikacji z nowym urządzeniem. Nie można jednak wykluczyć trudności.


„W sytuacji przedłużania się okresu braku prezentacji aktualnych danych prosimy o przesłanie odpowiedniej informacji na adres e-mail:elicznik@tauron-dystrybucja.pl lub o kontakt z BOK” - zawiadamia Tauron.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.