Wiadomości z Pyskowic

Uwaga! Rozpoczyna się sezon na polowania

  • Dodano: 2021-10-28 10:30

Rozpoczął się sezon polowań. Na łowy w lasy na terenie Pyskowic i najbliższych nam okolic już w październiku wyruszyli myśliwi z koła „Ponowa” z Gliwic, na dniach to samo zrobią łowczy z zabrzańskiego koła „Jeleń” i „Cietrzew”. Zgodnie z przepisami plan polowań zbiorowych podlega ogłoszeniu.

Koło „Ponowa

W okresie październik – styczeń koło „Ponowa” przewidziało siedem polowań. Najbliższe terminy to 7 i 21 listopada, potem 5 i 19 grudnia oraz 2 i 15 stycznia. Polowania odbywać się będą w lasach na m.in. na terenie Pyskowic i Zbrosławic i prowadzone będą zawsze w g. 8.00 - 14.00. Łowy odbywać się będą na jelenie, sarny, dziki, drapieżniki i ptactwo.

Koło „Jeleń

6 listopada sezon łowiecki 2021/2022 rozpocznie koło „Jeleń”. W okresie listopad - styczeń zaplanowano trzy polowania na obszarze naszej gminy, w terminach 6 listopada, 4 grudnia i 15 stycznia. Polowania odbywać się będą w lasach m.in. na terenie Pyskowic, np. w okolicach jezioro Dzierżno oraz na obszarze szkółki leśnej. Łowy prowadzone będą od godziny 8.00 do zmierzchu (godzinę przed zachodem słońca).

Koło „Cietrzew”

7 listopada to dzień, w którym polowania zainaugurują myśliwi z koła „Cietrzew”, ale w pobliżu Pyskowic (Las Paczyński) pojawią się dopiero 14 listopada. Wspomniany obszar będzie jeszcze miejscem łowów w dniach: 27 listopada, 5 i 18 grudnia, 2 i 15 stycznia. Polowania prowadzone będą na jelenie, sarny, lisy, jenoty, dziki, bażanty i gęsi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również