Wiadomości z Pyskowic

Sezon budowlany rozpoczęty - niewybuchy podczas wykopów

  • Dodano: 2021-02-22 09:00, aktualizacja: 2021-02-22 14:24

Od rana gliwiccy policjanci zabezpieczają miejsce znalezienia niewybuchu, a dokładnie głowicy granatnika Panzerfaust. Odkrycia dokonali robotnicy prowadzący prace ziemne, którzy natychmiast powiadomili służby. Po niebezpieczne znalezisko przyjadą saperzy. To kolejne tego typu odkrycie w ostatnich tygodniach.

Skorodowaną bronią zajmą się saperzy

Dziś przed południem dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach powiadomiono o niewybuchu znalezionym przy ul. Ceglarskiej. Na miejsce udał się policyjny pirotechnik, asp. sztab. Dominik Polak, który ocenił znalezisko jako niebezpieczne. Mowa o skorodowanej indywidualnej broni przeciwpancernej niemieckiego żołnierza – głowicy granatnika Pancerfaust. To oczywiście pozostałość z okresu II Wojny Światowej.

Nie było konieczności ewakuacji - miejsce oddalone jest od zabudowań. Jednak do obowiązków policji należy zabezpieczenie terenu do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Przypominamy, aby nie dotykać takich znalezisk, nie przenosić ich. Jeśli to możliwe, należy miejsce oznaczyć i jak najszybciej zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997.

Sezon budowlany rozpoczęty - niewybuchy podczas wykopów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również