Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Rok księdza Johannesa Chrząszcza

  • Dodano: 2017-12-13 10:45

12 grudnia br. w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące „Rok obchodów księdza dra Johannesa Chrząszcza w Pyskowicach” – wieloletniego proboszcza parafii św. Mikołaja w Pyskowicach, jednego z najbardziej zasłużonych pyskowiczan, współzałożyciela Muzeum Górnośląskiego w Gliwicach, społecznika, a przede wszystkim znakomitego historyka śląskiego.

Prelekcję nt. życia i działowości ks. dra Chrząszcza wygłosił Maciej Mazur - pyskowiczanin, lokalny pasjonat historii. Było to również spotkanie autorskie połączone z prezentacją albumu pt. „Ksiądz dr Johannes Chrząszcz – życie, działalność i twórczość wieloletniego proboszcza parafii św. Mikołaja w Pyskowicach” wydanego przez Biuro Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach przy współpracy z Maciejem Mazurem.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w zakładce: Rok Johannesa Chrząszcza, natomiast ww. album można nabyć w cenie 19,99 zł za sztukę w pokoju 226 (I piętro) Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.