Wiadomości z Pyskowic

Rekord rekordów. WOŚP w Pyskowicach zebrała blisko 122 tys. zł!

  • Dodano: 2023-02-08 06:30, aktualizacja: 2023-02-08 09:39

Tak jeszcze nie grała. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyskowicach był wyjątkowy. Była to jubileuszowa, 30., edycja zbiórki w naszym mieście, po raz pierwszy zbierano dla pacjentów w różnym wieku, największą niespodziankę zrobili jednak mieszkańcy – wrzucili do puszek, wylicytowali, wpłacili przez e-skabronkę prawie 122 tys. zł, czyli pobili rekord z ubiegłego roku aż o ponad 40 tys.zł!

- Tego nie da się opisać słowami! Totalny rekord!!! Dziękujemy Wam za udział w tegorocznym Finale WOŚP w Pyskowicach. Po podliczeniu wszystkich wpłat oraz dodaniu eSkarbonki mamy rekordowy wynik 121 852,78 zł! Dziękujemy za każdy uśmiech, za każde wsparcie Wolontariuszy, dziękujemy, że jesteście z nami! - podsumowuje wynik finału na FB pyskowicki sztab WOŚP.

Słowa uznania należą się bowiem nie tylko darczyńcom, ale i wolontariuszom, którzy krążyli z puszkami przez całą niedzielę, 29 stycznia. W teren wyruszyło 125 młodych ludzi wspieranych przez opiekunów. Kwestowali nie tylko w naszym mieście, ale również na terenie gmin Wielowieś, Toszek i Rudziniec, a można ich było również spotkać Gliwicach i Kopienicy.

W tym roku Orkiestra zbierała na walkę z sepsą

Celem zbiórki było wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy. Szybsza diagnostyka to lepsza terapia poprzez sprawne wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również