Wiadomości z Pyskowic

Oficjalne wyniki wyborów!

  • Dodano: 2018-10-24 10:45, aktualizacja: 2018-10-24 14:28

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła już oficjalne wyniki wyborów dla Pyskowic. O mandat radnego ubiegali się kandydaci z siedmiu komitetów wyborczych, łącznie 71 osób.

Liczba mandatów dla poszczególnych komitetów przedstawia się następująco:

  • 13 mandatów – Komitet Wyborczy Wyborców Adama Wójcika „Skutecznie Dla Pyskowic”
  • 1 mandat – Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Mieszkańców Powiatu Gliwickiego
  • 1 mandat - Komitet Wyborczy Wyborców Andrzej Owczarek
  • 0 mandatów - Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość
  • 0 mandatów - Komitet Wyborczy Wyborców Edwarda Piotrowskiego Uczciwość i Doświadczenie
  • 0 mandatów – Komitet Wyborczy Wyborców Waldemara Paszkowskiego Konkrety Dla Pyskowic
  • 0 mandatów - Komitet Wyborczy Wyborców Przyszłość Dla Pyskowic
  • 0 mandatów -  Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15


Mandaty radnych otrzymali:

  1. Sylwia Lenek
  2. Krzysztof Łapucha
  3. Robert Bonk
  4. Justyna Berda
  5. Jolanta Drozd
  6. Andrzej Owczarek
  7. Marek Witek
  8. Tadeusz Szafrański
  9. Waldemar Obłąk
  10. Andrzej Bąk
  11. Marek Drobnicki
  12. Jacek Sygidus
  13. Barbara Witowska
  14. Błażej Kupski
  15. Bogusław Domagała

Mieszkańcy Pyskowic na swojego burmistrza wybrali Adama Wójcika, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję zastępcy burmistrza, Wacława Kęski.

Imię i nazwisko Wiek Liczba głosów % głosów Wybrany
Sławomir Adamczyk 63 412 6,02 Nie
Krystyna Kołodziej-Ptak 51 641 9,37 Nie
Waldemar Paszkowski 48 734 10,37 Nie
Edward Piotrowski 66 421 6,15 Nie
Adam Wójcik 41 4 632 67,72 Tak

O mandat radnego w powiecie gliwickim ubiegali się kandydaci z pięciu komitetów wyborczych, łącznie 153 osoby.

Liczba mandatów dla poszczególnych komitetów przedstawia się następująco:

  • 9 mandatów – Komitet Wyborczy Wyborców Zgoda I Przyszłość
  • 5 mandatów – Komitet Wyborczy Wyborców "Moja Gmina Nasz Powiat"
  • 5 mandatów - Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość
  • 4 mandaty - Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Mieszkańców Powiatu Gliwickiego
  • 0 mandatów -  Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15

Mandaty radnych otrzymali:

  1. Stanisław Rudzki
  2. Jolanta Leśniowska
  3. Adam Sobierajski
  4. Dawid Rams
  5. Krzysztof Stolarek
  6. Ewa Jurczyga
  7. Włodzimierz Gwiżdż
  8. Henryk Hibszer
  9. Krystyna Urbańska
  10. Anna Smyl
  11. Jacek Awramienko
  12. Marek Marcisz
  13. Waldemar Dombek
  14. Tomasz Kowol
  15. Mirosław Marcol
  16. Eugeniusz Loska
  17. Andrzej Frejno
  18. Andrzej Hosz
  19. Józef Kruczek
  20. Teresa Szymońska
  21. Andrzej Kurek
  22. Adam Wojtowicz
  23. Jacek Zarzycki

Komentarze (5)    dodaj »

  • emeryt

    tak jak powyzej w opisie nie robi sie nic tylko koniec roku chodniczek pierdniczek dni pyskowic i dozynki poza tym nic nic ijeszcze raz nic a um to bastion ciotkow i pociotkow i totalnego nic nie robienia byle etat i kasa ludzie mlodzi powini sie zorganizowac i rozliczac obietnice wyborcze bo w przeciwnym razie bedziecie jak w przechowalni zapytajcie wlodarzy wybranych o jakiekolwiek inwestycje zwiazane z miejscami pracy czy maja jakies pomysly na inwestycje zwiazane z imprezami sportoworekreacyjne tyle jest mozliwosci ale lepiej sie nie wypinac jakosc to bedzie kaska kaska radykalne zmiany i to jak najszybciej

  • Tadeusz Twardzisz

    Gratulacje dla nowego starego burmistrza,zawsze wierzyłem w siłę lokalną a nie w partyjne poglądy a przede wszystkim PIS-owskie brednie.Nie mamy ochoty jako mieszkańcy na to by PIS zrobił w mieście rewolucję i zniszczył to co dobrze działa. Panie Burmistrzu gratulacje. -głosowałem na Pana i tego się nie wstydzę.

  • ju_r

    A cóż takiego dobrze działa w Pyskowicach? Niejedno miasto niegdysiejszych, tzw. biednych regionów znacznie lepiej stoi pod względem urbanistycznym, stanu dróg, chodników, itd. Niespójna pod żadnym względem zabudowa po prawej stronie Wojska Polskiego (placówki handlowe sąsiadujące z ulicą Chopina) przypominają slamsy, czyli "tu kupka, tam kupka". Paskudztwo godne peryferiów Rio de Janeiro, czy innych miast Ameryki Łacińskiej. O kompetencji niektórych wydziałów Urzędu Miejskiego nawet nie wspomnę. Przekonałem się na przysłowiowej, własnej skórze. Procedura przepisania własności na nieruchomość miała kilka wersji, zależnie od tego, która urzędniczka raczyła się podjąć tematu. Efekt wyborów w Pyskowicach? Oto on - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji bez zmian, dalej degraduje miasto, a wzajemne peany płyną, niczym górski potok. Gdy tymczasem moje miasto ulega coraz dalszej marginalizacji, staje się wyizolowanym grajdołkiem i tonie pośród zaradniejszych. Ja w odróżnieniu od Ciebie, nie gratuluję tej ferajnie. Jako, że jestem przeciwnikiem anonimów, podaję swoje dane: Jerzy Rażniewski, członek Rady Miasta Pyskowice I Kadencji, także członek ówczesnego Zarządu Miasta, oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Niestety, "na wygnaniu" w Gliwicach. Ale z racji urodzenia i sentymentu do tego grodu, czuję się dalej z nim związany. Na jego upadek nigdy się nie zgodzę.

  • Tadeusz Twardzisz

    Jeśli coś działa żle to pytam śie,przez 16 lat co takiego zrobiono przecież to kawał czasu.

  • ju_r

    Co zrobiono? Ano to, o czym pisałem wcześniej. Moda na neoliberalną utopię, polegającej na likwidacji wszystkiego, dopadła także Pyskowice. Faktem jest też to, że nasze miasto funkcjonowało głównie w oparciu o takie zakłady pracy, jak "Bumar - Łabędy", Hutę "Łabędy", Walcownię "Łabędy", górnictwo węgla kamiennego i PKP. W tym ostatnim przypadku Pyskowice były stacją przesiadkową z Opola w kierunku Bytomia i Lublińca, trasą znacznie krótszą, aniżeli obecnie. To był także jeden z większych węzłów towarowych w Polsce. Lecz nie przedstawiono alternatywy. Sytuację pogorszyło utworzenie powiatu z siedzibą w Gliwicach. To właśnie za mojej kadencji poczyniono starania o nadanie miastu Pyskowice statusu miasta powiatowego. Do tego celu pozyskano od "Bumaru" dawny budynek hotelu robotniczego, tego, gdzie obecnie mieści się Urząd Miejski. Gdyby tak się stało, miasto ruszyłoby do przodu ze względu na korzystniejsze usytuowanie w strukturach samorządowych Górnego Śląska, a co za tym idzie, w sposobie finansowania i pozyskiwania środków. Dzisiaj Gliwice, będąc siedzibą powiatu i niejako jego "stolicą", ma priorytet i efekt jest widoczny. Zaryzykuję stwierdzenie, że pasożytuje na gminach wchodzących w jego skład. To widać. Pyskowice, niedaleki Toszek, itd., to przykłady nędzy i rozpaczy! Ale cóż, samorządy następnych kadencji, opętane utopią, o której wspomniałem wyżej, nie kontynuowały prac w celu nadania Pyskowicom statusu miasta powiatowego i efekt jest widoczny. Także zmiana ordynacji wyborczej moim zdaniem - wprowadzając zasadę bezpośredniego wyboru (w przypadku Pyskowic burmistrza), utorowała drogę do powstawania różnych układów w postaci komitetów pod szyldem przyszłego, lub co gorzej, obecnego burmistrza. To prosta droga do zawiązywania się różnych "towarzystw wzajemnej adoracji", czyli bezradnej rady w sytuacji konieczności odwołania takiego włodarza. Droga referendalna nie sprawdza się w praktyce ze względu na niską frekwencję. I tak: włodarz pozostaje na długo niezagrożony, a rada siedzi cicho. Nic nie może, bo w przeciwnym wypadku przy najbliższych wyborach nie dostanie "błogosławieństwa". Więc tam chodniczek, tam pierdniczek (przepraszam za to słowo, ale najlepiej oddaje rzeczywistość) na zaspokojenie potrzeb mieszkańców i trwanie zagwarantowane. I to po wielkich bataliach (albo tuż przed wyborami), bo miasto sprowadzone do roli podrzędnej gminy, ma problem ze środkami. Ale ciepełko gabinetu grzeje, prestiż też i to wystarcza. Nie wystarcza! Miasto upada! Czas na zmiany. Z poważaniem - J.Rażniewski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również