Wiadomości z Pyskowic

Na co miasto wydaje Twoje pieniądze? Łatwo to sprawdzić!

  • Dodano: 2023-02-03 07:00, aktualizacja: 2023-02-03 09:10

Trwa okres rozliczania podatku PIT i zachęca się do pozostawienia go w Pyskowicach.

Jeżeli jesteś ciekaw, w jaki sposób miasto pożytkuje Twoje pieniądze, chcesz wiedzieć więcej o dochodach i wydatkach – zachęca się do odwiedzenia specjalnej strony internetowej. Wchodząc w zakładkę pyskowice.nacoidamojepieniadze.pl dowiesz się, skąd nasze miasto ma pieniądze i na co je wydaje. Znajdziesz też tam prezentację budżetu na 2023 w atrakcyjnej, obrazkowej formie.

Dane dotyczące bieżącego planu finansowego Pyskowic aktualizowane są w sposób ciągły, w ślad za zmianami w budżecie. Informacje podzielono na dziedziny, np. oświata i wychowanie, rodzina, administracja publiczna, gospodarka komunalna i ochrona środowiska, kultura fizyczna. W tym samy miejscu prezentowane są również dane historyczne, od 2020 r.

Śledź, jak zmienia się sytuacja finansowa miasta

Mieszkańcy mogą również sprawdzić swój indywidualny, podatkowy wkład w rozwój Pyskowic. Wpisując wysokość swojego wynagrodzenia brutto sprawdzą, ile miasto z ich pieniędzy miesięcznie przeznacza na komunikację miejską, drogi czy szkoły. A przy okazji dowiedzieć się, jak w sposób bezpieczny rozliczyć PIT i co należy w nim wpisać, by pieniądze wróciły do Pyskowic, np. na kolejne inwestycje.

Przejrzystość działań samorządu i transparentność budżetu – to dewiza samorządu Pyskowic. Interaktywną prezentację, która w ciekawy sposób mówi o dochodach i wydatkach naszego miasta, przygotowaliśmy specjalnie dla naszych mieszkańców. Wejdź więc na stronę i dowiedz się na co idą Twoje pieniądze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również