Leasing pozwala na użytkowanie wybranego pojazdu w zamian za uiszczanie comiesięcznej raty. W zależności od potrzeb przedsiębiorca może zdecydować się na wykupienie pojazdu albo przesiąść się w nowszy model. Procent wykupu ustala się z leasingodawcą. Czy opłaca się kończyć umowy wysokim wykupem?
Czym charakteryzuje się leasing z wysokim wykupem?
Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na nabycie pojazdu po zakończeniu kontraktu z finansującym. Zazwyczaj wykupują auta za symboliczne kwoty. Niezależnie, czy jest to leasing Hyundai, czy samochodów innej uznanej marki, możliwe okazują się kilkuprocentowe wartości. Niektórzy leasingobiorcy wybierają jednak wysoki wykup. Takie rozwiązanie daje pełną swobodę i mobilność w użytkowaniu pojazdu. Przy wysokim wykupie raty są niższe, co przyciąga część przedsiębiorców. W praktyce spłaca się głównie koszty związane ze zużywaniem się samochodu i utratą jego wartości na przestrzeni lat. Przy leasingu z wysokim wykupem nie jest wymagany wysoki wkład własny. Zdarza się, że można zawrzeć umowę z zerowym czynszem inicjalnym.
Najważniejsze korzyści leasingu z wysokim wykupem
Oprócz płacenia niższych rat leasingobiorca decydujący się na wysoki wykup, zyskuje dużo swobody. Użytkownik nie musi ponosić ryzyka wiążącego się ze spadkiem wartości samochodu. Nie musi też angażować się w sprzedaż pojazdu. W ten sposób oszczędza czas i środki finansowe.
Jakie pojazdy można sfinansować w ramach leasingu z wysokim wykupem? Istnieje tu duża dowolność. Najchętniej wybierane są samochody osobowe cenionych producentów. Hyundai leasing można uzyskać na stronie https://klf24.pl/oferta-pojazdow/samochody-osobowe/Hyundai. Warto sprawdzić także oferty dotyczące innych marek, takich jak Toyota, Kia czy Opel.
Czy to rozwiązanie dla nowej firmy?
Mając do wyboru dwie opcje – leasing z 1-3-procentową wartością końcową oraz leasing z wysokim wykupem – rozwijające się przedsiębiorstwa zastanawiają się, która z nich nie zamrozi posiadanych funduszy i pozwoli skoncentrować się na inwestycjach w rozwój działalności. W takich kwestiach lepsze warunki bez wątpienia stworzy leasing z wysokim wykupem. Stanie się tak z dwóch powodów. Przede wszystkim przy leasingu z wysokim wykupem rata za użytkowanie pojazdu jest niższa. Daje to możliwość operowania większymi kwotami pieniędzy w celu dokonania inwestycji i realizacji celów biznesowych. Ponadto leasing z wysokim wykupem nie wymaga podjęcia działań wiążących się ze sprzedażą auta na rynku wtórnym.
Wysoki wykup a fiskus
W przypadku leasingu operacyjnego o wysokim wykupie nie bez znaczenia pozostają korzyści podatkowe, na jakie może liczyć firma. To rozwiązanie okaże się szczególnie opłacalne dla przedsiębiorców dopiero zaczynających działalność gospodarczą. Wybierając m.in. leasing Hyundai, Kia czy Toyota, leasingobiorca może doliczyć do kosztów związanych z uzyskaniem przychodu ratę za użytkowanie pojazdu oraz opłatę wstępną. Daje to szansę na podzielenie spłaty VAT-u na comiesięczne raty. Dzięki tym dwóm możliwościom nowa firma może uzyskać szybszą stabilizację finansową i ponosić mniejsze koszty.
Leasing z wysokim wykupem to rozwiązanie opłacalne zarówno dla świeżo upieczonych przedsiębiorców, jak i tych działających na rynku już od jakiegoś czasu. Pozwala ono na obniżenie rat i daje sporą swobodę. Decydując się na finansowanie takie jak Hyundai leasing, można więc czerpać korzyści finansowe i cieszyć się komfortem użytkowania auta. Warto zatem rozważyć to rozwiązanie, przeglądając oferty leasingodawców.