Muzyka jest twoją pasją? Możesz ją rozwijać, studiując nie tylko na akademii muzycznej. Szczególnie, gdy chesz uczyć muzyki innych, wykorzystywać jej potencjał terapeutyczny, zajmować się edukacją artystyczną czy tworzeniem muzyki na potrzeby multimediów.
Studiowanie muzyki w Cieszynie — ciesz się swoją pasją
Studia na kierunkach, jak edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej czy muzyka w multimediach, to nie tylko inwestycja w wiedzę. Wybierając tę ścieżkę i związany z nią program kształcenia, zyskujesz nie tylko gruntowne wykształcenie muzyczne, ale rozwijasz także umiejętności, które są cenione na dzisiejszym rynku pracy. Edukacja artystyczna pozwala na zgłębianie teorii muzyki i technik wykonawczych, a także pedagogiki muzycznej, co czyni cię otwartym na wyzwania współeczesności artystą i pedagogiem. Dzięki temu możesz w przyszłości pracować na przykład jako nauczyciel muzyki, dyrygent chóru, animator kultury, organizator festiwali i innych wydarzeń muzycznych, ale też zajmować się arteterapią, muzykoterapią, rytmikoterapią, czy choreoterapią. Z kolei muzyka w multimediach łączy w sobie muzykę z nowoczesnymi technologiami, otwierając drzwi do pracy w przemyśle gier komputerowych, filmowym czy reklamowym. W dobie powszechnej cyfryzacji umiejętność komponowania i produkcji muzyki na potrzeby multimediów jest niezwykle cenna. Oba kierunki dają nie tylko możliwość pracy w zawodach twórczych, jak i branżach kreatywnych, ale także satysfakcję płynącą z dzielenia się swoją pasją do muzyki z innymi. Zobacz: https://studiujwcieszynie.pl/muzyka/
Studia licencjackie i magisterskie w Cieszynie
Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie ma dla ciebie dwa kierunki studiów związanych z muzyką – oba pierwszego i drugiego stopnia (licencjackie i magisterskie). Instytut Sztuk Muzycznych w Cieszynie stwarza możliwość doskonalenia umiejętności m.in. w zakresie komponowania, aranżacji czy produkcji muzycznej, a także edukacji lub wychowania muzycznego.
Do wyboru masz kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej ze specjalnościami:
- rytmika w edukacji dziecka,
- muzyka estradowa i zespoły kameralne.
Na studiach II stopnia oferowane są specjalizacje:
- edukacja i terapia muzyczna w pedagogice specjalnej,
- muzyka popularna – produkcja i wykonawstwo,
- zespołowa praktyka wykonawcza.
Możesz też wybrać naukę na kierunku muzyka w multimediach. Tutaj na studiach II stopnia możesz kształcić się na specjalnościach:
- dźwięk w grach,
- kompozycja muzyczna w sztukach audiowizualnych.
Więcej praktyki, a nie tylko teorii muzyki
Muzyka jest bez wątpienia fascynującym obszarem naszego życia – może też stać się pomysłem na zawodową ścieżkę, ale wymaga to zdobycia określonych umiejętności i kompetencji. Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie proponuje studia na kierunkach nastawionych na praktyczne przygotowanie do pracy w zawodach i branżach, gdzie muzyka staje się istotnym elementem edukacji, terapii, czy rozrywki, wykorzystującej np. możliwości multimediów.