Wiadomości z Pyskowic

Była kotłownia, będzie ogród róż. Władze miasta zapraszają na otwarcie rosarium

  • Dodano: 2022-10-21 06:00, aktualizacja: 2022-10-20 20:05

Burmistrz Miasta Pyskowice zaprasza wszystkich mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie. 28 października na skwerze pomiędzy al. 1 Maja, ulicami Paderewskiego i Wojska Polskiego otworzy się pierwsze takie miejsce w Pyskowicach – rosarium.

W Pyskowicach powstało rosarium

"Zielona" nowość zapewni wypoczynek w otoczeniu kwiatów, a koloru i zapachu będzie można doświadczać wygodnie, korzystając z ławki przy pergoli. Powstanie zaciszna, zacieniona oaza do wytchnienia w upalne dni i kontemplowania piękna przyrody na co dzień. Rosarium będzie nie tylko przestrzenią rekreacji, ale i pamięci – będzie nosić imię Romana Jasińskiego, leśnika i przyrodnika, kierownika Zakładów Szkółkarskich Krzewów i Drzew w Dzierżnie.

Na otwarcie, które rozpocznie się o godz. 11.00, zaplanowano prezentację sylwetki patrona rosarium, wspólne sadzenie kwiatów i rozdawanie ich sadzonek. A później, na godz. 16.30, zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu na „Warsztaty z różą w tle”, czyli spotkania zielarskie („Herbaciane popołudnie” oraz „Olej w ziołowym wydaniu”) prowadzone przez pracowników Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

Uwaga! Z powodu ograniczonej liczby miejsc na warsztaty obowiązują zapisy, pod nr tel. 32 332 60 63. Klauzula informacyjna RODO dostępna jest pod linkiem https://bip.pyskowice.pl/res/serwisy/pliki/30733966.

Wykonanie rosarium kosztowało 21 tys.zł, ale aż 20 tys. pochodziło z budzetu powiatu gliwickiego. Projekt miasta Pyskowice wygrał bowiem nagrodę finansową w konkursie ekologicznym "Powiat przyjazny środowisku".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również