Wiadomości z Pyskowic

10 mln zł dla Pyskowic na rozbudowę ulic i sieci ciepłowniczej

  • Dodano: 2023-10-09 12:15

W naszym mieście będzie więcej ciepłociągów, chodników, tras rowerowych i dróg.

Dofinansowanie dla Pyskowic

Nasze miasto w ramach 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych otrzymało na te cele blisko 10 mln zł! Władze miasta dowiedziały się o tym w sobotę, 7 października, gdy wyniki naboru na swoich stronach opublikowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Wnioski o wsparcie inwestycji mogły składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego i ich związki. Wśród nich znalazły się dwa nagrodzone dotacjami z Pyskowic. Nasze miasto otrzyma 1 999 000,00 zł na modernizację sieci ciepłowniczej oraz 7 980 000,00 zł na budowę traktów pieszo - rowerowych i rowerowych wraz z przebudową fragmentów dróg w Dzierżnie oraz północnej i południowej części Pyskowic.

Program Inwestycji Strategicznych to rządowy program wsparcia przedsięwzięć jednostek samorządu terytorialnego. Uruchomiono go w 2021 roku, aby pobudzić inwestycje publiczne i gospodarkę dotkniętą skutkami pandemii Covid-19. Dotacje można wykorzystać m.in. na budowę lub modernizację infrastruktury drogowej; wodno-kanalizacyjnej; źródeł ciepła zeroemisyjnego; infrastruktury społecznej i edukacyjnej.

Dofinansowania mogą pokryć nawet 98 % kosztów danej inwestycji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również