Wiadomości z Pyskowic

Znajdź samochód swoich marzeń 

  • Dodano: 2022-03-01 15:15

Każdy kto chce zmienić swój samochód na nieco inny, być może nowszy, ma pewne założenia dotyczące swojego zakupu. Mowa tu przede wszystkim o budżecie, ale także o aspekcie wizualnym i parametrach technicznych. Gdzie szukać auta, które spełni wszystkie kryteria? 

Portale motoryzacyjne 

Pierwsze kroki w dzisiejszych czasach kierujemy nie na giełdę samochodową, a do internetu. Włączamy portale motoryzacyjne i przeglądamy oferty, umieszczone przez właścicieli pojazdów. Znajdziemy tu dziesiątki, jeśli nie setki egzemplarzy tego samego modelu. Możemy więc swoje poszukiwania koncentrować jedynie wokół jednego typu pojazdu, który nas interesuje. Wiele osób przy tym zapomina, że portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne próby oszustwa. Mowa tu o ukrywaniu faktycznego stanu technicznego pojazdu, czy cofnięty licznik przebytych kilometrów. A to zdarza się, niestety, dość często. 

Na zdjęciach nie widać, że usterki zostały prowizorycznie naprawione. Czasem nie widać tego nawet na żywo. Samochód zaczyna się rozpadać dopiero kilka dni lub tygodni po zakupie. Zawsze, oczywiście, można i warto skorzystać z takiej możliwości – sprawdzenia auta w zaufanym warsztacie. Specjaliści określą faktyczny stan pojazdu. Dobrze jest sprawdzić też dane związane z numerem VIN pojazdu. To jednak wymaga dodatkowego czasu, nerwów i nakładu gotówki. 

Komisy samochodowe 

Tanie samochody używane możemy kupić też w komisach. Dziś znajdziemy nawet takie firmy, które swoją ofertę umieszczają w internecie. Pierwsze poszukiwania możemy więc prowadzić z zacisza własnego domu. Oferta komisów jest bogata i ma jedną, ważną zaletę. Możemy znaleźć pojazdy o określonych parametrach, w podobnej cenie, ale porównać je z modelami różnych marek. Może się okazać, że model, który sobie upatrzyliśmy wypada blado przy tych, których nie braliśmy wcześniej pod uwagę. To szansa na to, aby spokojnie i z chłodną głową podejść do tematu. Możemy zapoznać się ze szczegółowym i rzetelnym opisem, przygotowanym przez ekspertów. 
Co ważne, zakupy w komisie są dziś bezpiecznymi zakupami. Mowa tu o szczegółowych informacjach na temat konkretnego pojazdu. W dzisiejszych czasach firmy te dokładnie sprawdzają samochody, które do nich trafiają. Przechodzą one przeglądy, dzięki czemu potencjalny klient dowie się, czy auto jest w pełni sprawne i jakie ewentualne naprawy czekają na niego w najbliższym czasie. Możemy też być pewni, że przebieg podany przez sprzedawcę jest zgodny z prawdą. 

Uproszczone formalności 

Zakup auta zawsze wiązał się z wypełnieniem szeregu dokumentów, wizytami w urzędach, podpisywaniem oświadczeń itd. Jeśli interesują nas tanie samochody używane z komisu, możemy spodziewać się ogromnego wsparcia ze strony sprzedawcy. To osoby doświadczone, które mają już swoje utarte ścieżki. Dzięki temu mogą zaoferować nam uproszczoną procedurę zakupu samochodu. Wymagają wtedy minimum formalności, zapewniając maksymalne wsparcie. My zyskujemy nie tylko czas i pieniądze, ale też dużo spokojniejszą głowę. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.