Wiadomości z Pyskowic

Zabawki Fisher Price ciekawe informacje dla rodziców

  • Dodano: 2017-10-02 07:45, aktualizacja: 2018-08-27 15:59

Zabawki odgrywają dużą rolę w życiu dziecka, najlepsze z nich to takie, które bawią i uczą ale również takie, które wspomagają rozwój dziecka. Wiele osób na świecie spotkała się z zabawkami lub samą nazwą firmy produkującej ciekawe zabawki, jaką jest firma Fisher Price.

Typowy podział zabawek Fisher Price, ze względu na wiek to:

1. Zabawki dla dzieci w wieku 0-5 miesięcy
2. Zabawki dla dzieci w wieku od 6-11 miesięcy,
3. Zabawki dla dzieci w wieku od 1-2 lat,
4. Zabawki dla dzieci w wieku od 3-4 lat,
5. Zabawki dla dzieci w wieku 5 lat

Już od narodzin z dnia na dzień dziecko doskonali swoje umiejętności dlatego już nowonarodzone dziecko potrzebuje odpowiedniej stymulacji zmysłów, by mogło się prawidłowo rozwijać. Karuzele, lampki, przytulaczki idealnie się do tego nadają. Gdy dziecko ma więcej miesięcy, bardziej się rusza i obserwuje warto uzupełnić łóżeczko w przytulanki, kocyki do gryzienia, gryzaki, matę edukacyjna.

Kiedy dziecko jest większe i ma od 6-11 miesięcy zaczyna je interesować coraz więcej rzeczy. Zaczyna nabywać nowe umiejętności, raczkuje, zaczyna również stawać na nóżki lub chodzić. Małe dziecko coraz lepiej chwyta rzeczy rączkami, dlatego warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju zabawki do chwytania, jeździki, zabawki interaktywne, które grają, świecą i które można przyciskać.

Dzieci w wieku od 1-2 lat to zabawki, które dalej wpływają na usprawnianie umiejętności równowagi, biegania. Odpowiednimi zabawkami dla tego wieku są: miękkie piłki, zabawki do pchania, ciągnięcia, sortery, piramidki, duże puzzle.

Dzieci w wieku od 3-4 lat zaczynają postrzegać świat takim jakim jest, ma też swoje ulubione zabawki. Dzieci lubią bawić się z rówieśnikami i wcielać się w różne role. Zabawki polecane dla tego wieku to różnego rodzaju klocki, które wpływają na kreatywność malucha, zabawki pacynki, sterowane pojazdy, lalki.

Dzieci 5-letnie wyraźnie komunikują swoje potrzeby, rozwijają swoje zdolności manualne, zaczynają ćwiczyć pisanie, ulepszają swoją pamięć. W tym wieku dobrze sprawdzają się puzzle, gry planszowe, tory, sterowane pociągi oraz wszystko to, co pobudza wyobraźnię i skłania dziecko do myślenia.

Rodzice mają ogromny wybór zabawek Fisher Price, które stymulująco wpłyną na rozwój dziecka w każdym wieku. Przy wyborze zabawek należy pamiętać, by poznać upodobania dziecka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.