Wiadomości z Pyskowic

Wymiana zamków - kiedy warto zmienić zabezpieczenia?

  • Dodano: 2019-12-03 09:00

Zazwyczaj nie myślimy o wymianie zamków w drzwiach, dopóki działają. Chociaż fizyczne zamki to nie hasła do skrzynki e-mail – nikt nie zaleca, by zmieniać je codziennie, to czasami pojawia się potrzeba wymiany zamków na nowe.

Zamki czy wkładki?

Mówiąc o wymianie zamków często mamy na myśli same wkładki, czyli ten element, do którego wkłada się klucz. Bez wkładki zamek jest bezużyteczny; wymiana wkładki jest czasami niezbędna, a zazwyczaj tańsza, niż wymiana całego zamka. Nie warto jednak oszczędzać – wkładki występują w różnych przedziałach cenowych, jednak zainwestowanie w solidną wkładkę ze skomplikowanym mechanizmem może powstrzymać włamywacza przed wejściem do naszego mieszkania.

Kiedy warto zmienić zamki?

Jest kilka typowych sytuacji, w których dobrze wziąć pod uwagę wymianę zamków. Ogólnie dobrze jest wymienić zamki zawsze wtedy, gdy ktoś, komu nie ufamy w 100% miał dostęp do naszych kluczy – a więc po remoncie, jeżeli ekipa remontowa miała własne klucze lub po utracie kluczy w wyniku kradzieży lub zgubienia, zwłaszcza jeżeli przy okazji utraciliśmy jakiś dokument z adresem lub adres był zapisany przy kluczach. Niektórzy wymieniają też zamki po rozstaniu z partnerem, choć w tej sytuacji nie musi to być konieczne – wiele zależy od relacji z tą osobą.
Oprócz tego warto wymienić zamki wtedy, gdy stare zaczynają szwankować – gdy coraz trudniej jest przekręcić klucz w drzwiach lub gdy potrafi się on wręcz zablokować. Wtedy odpowiednio wczesna wymiana zamków potrafi uchronić nas przed nieprzyjemną sytuacją, w której nie jesteśmy w stanie wejść do własnego domu.

Kto może dokonać wymiany?

Teoretycznie zamek może wymienić każdy, jednak najbezpieczniej zlecić usługę wykwalifikowanemu ślusarzowi – mamy wtedy pewność, że wkładka zostanie dopasowana do naszego zamka, a całość odpowiednio dokręcona i ustawiona. Jedną z firm ślusarskich świadczących usługi wymiany zamków jest np. dostępna tu: https://zamki.sos.pl/uslugi/montaz-wymiana-naprawa/ Dodatkowo zlecenie usługi wymiany zamka specjaliście zapewnia nam ważność gwarancji, a więc gdyby nowy zamek okazał się wadliwy, otrzymamy zwrot pieniędzy lub zostanie on wymieniony na nowy. 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.