Wiadomości z Pyskowic

Wymiana zamków - kiedy warto zmienić zabezpieczenia?

  • Dodano: 2019-12-03 09:00

Zazwyczaj nie myślimy o wymianie zamków w drzwiach, dopóki działają. Chociaż fizyczne zamki to nie hasła do skrzynki e-mail – nikt nie zaleca, by zmieniać je codziennie, to czasami pojawia się potrzeba wymiany zamków na nowe.

Zamki czy wkładki?

Mówiąc o wymianie zamków często mamy na myśli same wkładki, czyli ten element, do którego wkłada się klucz. Bez wkładki zamek jest bezużyteczny; wymiana wkładki jest czasami niezbędna, a zazwyczaj tańsza, niż wymiana całego zamka. Nie warto jednak oszczędzać – wkładki występują w różnych przedziałach cenowych, jednak zainwestowanie w solidną wkładkę ze skomplikowanym mechanizmem może powstrzymać włamywacza przed wejściem do naszego mieszkania.

Kiedy warto zmienić zamki?

Jest kilka typowych sytuacji, w których dobrze wziąć pod uwagę wymianę zamków. Ogólnie dobrze jest wymienić zamki zawsze wtedy, gdy ktoś, komu nie ufamy w 100% miał dostęp do naszych kluczy – a więc po remoncie, jeżeli ekipa remontowa miała własne klucze lub po utracie kluczy w wyniku kradzieży lub zgubienia, zwłaszcza jeżeli przy okazji utraciliśmy jakiś dokument z adresem lub adres był zapisany przy kluczach. Niektórzy wymieniają też zamki po rozstaniu z partnerem, choć w tej sytuacji nie musi to być konieczne – wiele zależy od relacji z tą osobą.
Oprócz tego warto wymienić zamki wtedy, gdy stare zaczynają szwankować – gdy coraz trudniej jest przekręcić klucz w drzwiach lub gdy potrafi się on wręcz zablokować. Wtedy odpowiednio wczesna wymiana zamków potrafi uchronić nas przed nieprzyjemną sytuacją, w której nie jesteśmy w stanie wejść do własnego domu.

Kto może dokonać wymiany?

Teoretycznie zamek może wymienić każdy, jednak najbezpieczniej zlecić usługę wykwalifikowanemu ślusarzowi – mamy wtedy pewność, że wkładka zostanie dopasowana do naszego zamka, a całość odpowiednio dokręcona i ustawiona. Jedną z firm ślusarskich świadczących usługi wymiany zamków jest np. dostępna tu: https://zamki.sos.pl/uslugi/montaz-wymiana-naprawa/ Dodatkowo zlecenie usługi wymiany zamka specjaliście zapewnia nam ważność gwarancji, a więc gdyby nowy zamek okazał się wadliwy, otrzymamy zwrot pieniędzy lub zostanie on wymieniony na nowy. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.