Wiadomości z Pyskowic

Seminaria dla ratowników medycznych - co warto wiedzieć?

  • Dodano: 2020-05-27 11:30

Ratownik medyczny to jeden z tych zawodów, który wymaga regularnego podnoszenia kwalifikacji. Dlatego organizowane są specjalistyczne kursy, które umożliwiają pracownikom medycznym realizację wymagań Ministerstwa Zdrowia.

Kursy dla ratowników medycznych – co trzeba wiedzieć?

Zawód ratownika medycznego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Do jego wykonywania potrzeba nie tylko szerokiej wiedzy, ale również odporności na stres i działanie pod wpływem czasu. Ratownik medyczny to zawód regulowany przez ustawę z 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Aby nim zostać, należy ukończyć określony kierunek studiów na jednej z uczelni wyższych. Ustawa ta nakłada także na ratowników obowiązek pogłębiania wiedzy poprzez udział w certyfikowanych kursach. Dzięki temu są oni na bieżąco z obowiązującymi procedurami czy wdrażanymi do użytku nowoczesnymi urządzeniami. Wszystko po to, by ratować ludzkie życie w jeszcze bardziej skuteczny sposób.

Seminaria dla ratowników medycznych – czym są?

Kursy dla ratowników medycznych organizowane są przez różne podmioty, które zostały wpisane przez Ministerstwo Zdrowia na listę podmiotów do tego uprawnionych. Takie instytucje znajdziemy bez problemu w internecie. Dzięki temu możemy porównać oferty kursów i wybrać te, które nas najbardziej interesują. Jedna z nich jest dostępna tutaj https://www.transmedyk.pl/seminaria-doskonalace-dla-ratownikow-medycznych/. Seminaria dla ratowników medycznych to kolejna propozycja, która pozwala uzyskać wpis do książeczki doskonalenia zawodowego oraz zaświadczenie o uczestnictwie. Tego rodzaju kształcenie odbywa się najczęściej w trybie jednodniowym. Seminarium dla ratowników medycznych może obejmować takie tematy jak postępowanie w stanach zagrożenia u dzieci czy zdarzenia o charakterze masowym. Tego rodzaju szkolenia są także chętnie wybierane przez ratowników. Udział w takim seminarium zapewnia także osiem punktów edukacyjnych. Niektóre kursy są także objęte dofinansowanie lub zwrotem kosztów. Warto więc także i to brać pod uwagę podczas wyboru szkolenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.