Wiadomości z Pyskowic

Salon w stylu urban jungle - inspiracje i pomysły

  • Dodano: 2019-10-25 18:30

Urban jungle jest stylem dość młodym i mocno zyskującym na popularności stylem aranżacji wnętrz. Głównie skupia się na zieleni, kolorach Ziemi, elementach drewnianych, dodatkach reprezentujących motyw rośliny, a przede wszystkim, żywej roślinności. Dlaczego więc nie urządzić naszego miejsca wypoczynku w stylu miejskiej dżungli? W tym artykule znajdziecie kilka pomysłów jak przenieść kawałek dżungli do Waszego salonu.

Jakie meble do dżungli?

Paradoksalnie meble nie są najważniejsze w stylu urban jungle, można go stworzyć wyłącznie za pomocą dodatków. Jednak jakoś trzeba zaaranżować przestrzeń, w której odpoczywamy, relaksujemy się. Na pewno meble do salonu, które sprawdzą się w zestawieniu z mocnymi, żywymi akcentami dżungli, to meble w stylu nowoczesnym.

Proste, wysokojakościowe, ale i niebanalne nowoczesne meble do salonu oferuje galeria wnętrz, której wyjątkowe projekty możecie znaleźć tutaj: https://krakowska31.pl/salon/. Dodatkowym atutem tej galerii jest to, że tworzy meble na wymiar, także nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwizualizować sobie swój wymarzony zestaw wypoczynkowy i przekazać tę wizję specjalistom, którzy przeniosą ją do rzeczywistości.

Zieleń, kolory Ziemi i drewno

Kolory, które powinny królować w waszym salonie w stylu miejskiej dżungli, to przede wszystkim zielony i kolory Ziemi, czyli beże, brązy, a nawet czernie. Dodatkiem, który będzie idealnie komponował z tym stylem, jest drewno, które wprowadzi jeszcze bardziej naturalny, relaksacyjny klimat. Przykładem zastosowania tego surowca mogą być chociażby panele, ważne, żeby widoczne było w nich usłojenie, lub doniczki na rośliny z drewnianymi elementami.

Żywa roślinność to podstawa

Natura, natura i jeszcze raz natura! Nie będzie przesadą stwierdzenie, że żywa roślinność powróciła na salony, w tym przypadku dosłownie. Nie ma wnętrzarskiego stylu, który potrzebuje bardziej żywej roślinności, niż właśnie urban jungle. Najbardziej popularnym okazem jest oczywiście Monstera, która z roku na rok jest coraz częściej widziana w wielu wnętrzach.

Roślinami, które równie dobrze sprawdzą się w waszym zielonym salonie, są na przykład Zamiokulkas, czy Palma Królewska. Nie są to rośliny wymagające jakoś szczególnie dużo uwagi, wystarczy nie zapomnieć ich podlać raz w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że palma najlepiej będzie się czuła w miejscu, w którym będzie dobry dostęp do światła.

Nic dziwnego, że styl urban jungle cieszy się coraz większą popularnością. Jego ogromnym atutem jest to, że nie jest trudno przemycić jego elementy do już zaaranżowanego mieszkania. Najważniejsze są w zasadzie dodatki w kolorach zieleni, beżu, brązu oraz żywa roślinność. Takie elementy idealnie sprawdzą się w akompaniamencie nowoczesnych mebli. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.