Wiadomości z Pyskowic

Sabaton - niesamowity koncert w Polsce

  • Dodano: 2019-10-24 12:45

Koncert Sabaton w Polsce! Cieszący się ogromną popularnością w naszym kraju zespół power-metalowy wystąpi 24 stycznia 2020 rok w warszawskim Torwarze. Szwedzi zagrają w Polsce w ramach promocji nowego albumu „The Great War”. Jako suport Sabatonu wystąpią zespoły Amaranthe oraz Apocaliptica.

Historia zespołu

Powstała w 1999 roku grupa przez wielu krytyków uznawana jest za jeden z najlepszych zespołów metalowych w całej Skandynawii. Ich muzykę określić można jako power-metal z wpływami heavy metalu i klasycznego hard rocka. Starają się oni łączyć surowe, przesterowane brzmienia gitar z kontrastującymi partiami instrumentów klawiszowych. Dopełnieniem tego jest charyzmatyczny, mocny głos lidera grupy. Szwedzi tematyką swoich tekstów nawiązują do wojen lub bitew z okresu drugiej wojny światowej.

Na przestrzeni lat skład zespołu ulegał częstym zmianom, co potwierdza fakt, że jedynymi muzykami należącymi do początkowych członków grupy są wokalista i autor tekstów Joakim Brodén oraz basista Pär Sundstrśm. W warszawie muzycy wystąpią  w składzie: Joakim Brodén – śpiew, Pär Sundstrśm - gitara basowa, Christoffer Rśrland - gitara, Hannes Van Dahl-perkusja, Tommy Johansson – gitara. Umożliwiające zobaczenie zespołu Sabaton bilety znajdziesz tu: https://www.alebilet.pl/bilety/sabaton.

Polski wątek

W pamięci fanów szczególnie zapisał się utwór 40:1 traktujący o bohaterskiej obronie Wizny, nazywanej także Polskimi Termopilami. Niezwykle popularny okazała się też kompozycja Uprising opowiadająca o Powstaniu Warszawskim. W zrealizowanym do niej  teledysku wystąpił generał Waldemar Skrzypczak. Grupa regularnie koncertuje w Polsce. W 2012 roku Sabaton wystąpił na organizowanym w Kostrzynie przystanku Woodstock, podczas którego nad głowami ponad półmilionowej publiczności  rozwieszona została ogromna biało-czerwona flaga. Szwedzki zespół spotkał się także z ówczesnym ministrem MON Tomaszem Siemonakiem.

Koncert Sabatonu to nie tylko poruszająca dawka ciężkiej muzyki, ale także niesamowita oprawa wizualna. W trakcie ponad dwugodzinnego koncertu na scenie zobaczymy naturalnej wielkości czołg, nawiązujące do militarnych inspiracji muzyków stroje oraz także efekty pirotechniczne.

Supporty

Występująca gościnnie formacja Amaranthe jest połączeniem ciężkiej muzyki metalowej z melodyjnym popem. Grupa bardzo szybko osiągnęła sukces w rodzimej Szwecji i rozpoczęła koncertowanie na terenie całej Europy. Obecnie cieszy  się niesłabnącą popularnością, o czym świadczy jej najnowszy singiel „365”. Charakterystyczną cechą wyróżniającą zespół, jest troje wokalistów, w tym jednej śpiewający techniką growl.

Apocaliptica to fińska grupa muzyczna specjalizująca się w łączeniu heavy metalu z elementami muzyki poważnej. Zespół zasłynął wydanym w 1996 debiutem, zawierającym interpretacje utworów Metallicy na kwartet wiolonczelowy. Pierwsza płyta finów sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na całym świecie.  Apocaliptica często towarzyszy na koncertach innym artystą. Wśród nich do tej pory znaleźli się np. HIM, The Rasmus, czy Sepultura.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.