Wiadomości z Pyskowic

Rozrusznik - kupić nowy czy regenerować?

  • Dodano: 2018-05-09 10:00

Każda część w samochodzie w końcu ulega zużyciu. Niektóre, jak np. rozrusznik można zregenerować. Jakie argumenty sprawiają, że warto to zrobić i zrezygnować z zakupu nowej części?

Wszystko ma swój czas

Nie ma przedmiotów niezniszczalnych. Zepsuciu ulega każdy sprzęt – w domu, pracy czy szkole. Nawet jeżeli korzystamy z nich zgodnie z instrukcją, nawet jeżeli dbamy i go konserwujemy. Tak samo bywa z częściami samochodowymi. Rozrusznik, klocki hamulcowe, opony – wszystkie one mają swój termin przydatności. Czasem go znamy i wiemy, że daną część należy wymienić po przejechaniu, np. 80 tysięcy kilometrów. Jednak jeżeli kupiliśmy samochód od kogoś, nie zawsze mamy do wglądu w historię pojazdu. Zdarza się to zwykle w przypadku bardzo żywotnych części, które jeszcze nie były wymieniane. Wtedy usterka może nas dopaść w każdej chwili.

Zregeneruj rozrusznik i co tylko chcesz

Na szczęście, wiele z tych części można naprawić, a konkretniej zregenerować. Oczywiście nie zrobimy tego z oponami, ale ze zderzakiem już tak. Przedstawiamy wam listę części samochodowych, których nie trzeba kupować od producenta. Należą do nich m.in.: reflektory i lampy; wtryskiwacze; przekładnie kierownicze; zawieszenie; sprzęgło; turbosprężarka; tapicerka kierownicy; tarcza sprzęgła; oraz rozrusznik i alternator. Jak widać lista jest całkiem długa i zawiera zarówno części niezbędne do bezpiecznego poruszania się, jak i bardziej dekoracyjne. Czy warto więc zdecydować się na ich regenerację zamiast kupna nowego?

Regeneracja, nie najtańsza, ale najlepsza

Powiedzmy sobie wprost: regeneracja nie należy do najtańszych. Jednak, biorąc pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw” jest to najlepsza metoda naprawy samochodu. Dlaczego? Jeżeli mamy do wymiany rozrusznik Wrocław, lub inną część, możemy zdecydować się na jedną z trzech opcji. Bramka numer 1: kupujemy nowy rozrusznik, bramka numer 2: kupujemy rozrusznik po regeneracji, i wreszcie bramka numer 3: decydujemy się na tani zamiennik. Pierwsza opcja jest zdecydowanie najdroższa, druga – średnia, a trzecia najtańsza. Jednak zanim kupimy ten tani zamiennik, warto wiedzieć, czy warto. A doświadczenie mówi, że nie warto. Co prawda nie zapłacimy za niego zbyt wiele, jednak zbyt długo się nim nie nacieszymy. Taki rozrusznik będzie działał kilka miesięcy i znów się zepsuje. Natomiast rozrusznik zregenerowany, nie dość, że z reguły jest o połowę tańszy od oryginału, to jeszcze ma wszystkie jego właściwości. Dodatkowo jest on objęty gwarancją, więc mamy pewność, że kupujemy porządny produkt.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.