Wiadomości z Pyskowic

Rozrusznik - kupić nowy czy regenerować?

  • Dodano: 2018-05-09 10:00

Każda część w samochodzie w końcu ulega zużyciu. Niektóre, jak np. rozrusznik można zregenerować. Jakie argumenty sprawiają, że warto to zrobić i zrezygnować z zakupu nowej części?

Wszystko ma swój czas

Nie ma przedmiotów niezniszczalnych. Zepsuciu ulega każdy sprzęt – w domu, pracy czy szkole. Nawet jeżeli korzystamy z nich zgodnie z instrukcją, nawet jeżeli dbamy i go konserwujemy. Tak samo bywa z częściami samochodowymi. Rozrusznik, klocki hamulcowe, opony – wszystkie one mają swój termin przydatności. Czasem go znamy i wiemy, że daną część należy wymienić po przejechaniu, np. 80 tysięcy kilometrów. Jednak jeżeli kupiliśmy samochód od kogoś, nie zawsze mamy do wglądu w historię pojazdu. Zdarza się to zwykle w przypadku bardzo żywotnych części, które jeszcze nie były wymieniane. Wtedy usterka może nas dopaść w każdej chwili.

Zregeneruj rozrusznik i co tylko chcesz

Na szczęście, wiele z tych części można naprawić, a konkretniej zregenerować. Oczywiście nie zrobimy tego z oponami, ale ze zderzakiem już tak. Przedstawiamy wam listę części samochodowych, których nie trzeba kupować od producenta. Należą do nich m.in.: reflektory i lampy; wtryskiwacze; przekładnie kierownicze; zawieszenie; sprzęgło; turbosprężarka; tapicerka kierownicy; tarcza sprzęgła; oraz rozrusznik i alternator. Jak widać lista jest całkiem długa i zawiera zarówno części niezbędne do bezpiecznego poruszania się, jak i bardziej dekoracyjne. Czy warto więc zdecydować się na ich regenerację zamiast kupna nowego?

Regeneracja, nie najtańsza, ale najlepsza

Powiedzmy sobie wprost: regeneracja nie należy do najtańszych. Jednak, biorąc pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw” jest to najlepsza metoda naprawy samochodu. Dlaczego? Jeżeli mamy do wymiany rozrusznik Wrocław, lub inną część, możemy zdecydować się na jedną z trzech opcji. Bramka numer 1: kupujemy nowy rozrusznik, bramka numer 2: kupujemy rozrusznik po regeneracji, i wreszcie bramka numer 3: decydujemy się na tani zamiennik. Pierwsza opcja jest zdecydowanie najdroższa, druga – średnia, a trzecia najtańsza. Jednak zanim kupimy ten tani zamiennik, warto wiedzieć, czy warto. A doświadczenie mówi, że nie warto. Co prawda nie zapłacimy za niego zbyt wiele, jednak zbyt długo się nim nie nacieszymy. Taki rozrusznik będzie działał kilka miesięcy i znów się zepsuje. Natomiast rozrusznik zregenerowany, nie dość, że z reguły jest o połowę tańszy od oryginału, to jeszcze ma wszystkie jego właściwości. Dodatkowo jest on objęty gwarancją, więc mamy pewność, że kupujemy porządny produkt.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.