Wiadomości z Pyskowic

Przybywa żłobków, etaty czekają. Jak zostać opiekunem w żłobku?

  • Dodano: 2022-11-23 12:45

Praca z najmłodszymi wymaga odpowiednich predyspozycji. Pierwszą z nich jest szacunek dla dzieci oraz po prostu sympatia do najmłodszych. Chęć spędzania z nimi czasu, umiejętność nawiązywania z dziećmi relacji, rozumienie ich świata i problemów. Jednym słowem praca w żłobku jest dla osób, które lubią dzieci i ich towarzystwo. Jeśli dzieci Cię drażnią, szybko się denerwujesz, to z pewnością nie jest to Twoja droga zawodowa.

Oprócz predyspozycji do pracy w tym zawodzie prawo nakłada na opiekunów wymagania, które muszą spełnić. Jakie one są? I dlaczego warto pójść w tym kierunku?

Kto może zostać opiekunem w żłobku?

Z najmłodszymi dziećmi, które często nie potrafią jeszcze mówić dobrze bądź są to pojedyncze słowa, mogą pracować wyłącznie osoby, które:

  • nigdy nie miały zawieszonej, ograniczonej bądź nie były pozbawione opieki rodzicielskiej,
  • nie popełniły umyślnego przestępstwa, za które zostały skazane,
  • jeśli mają obowiązek alimentacyjny, to się z niego wywiązują,
  • dadzą rękojmię właściwej opieki nad każdym maluchem.

Oczywiście jako opiekun w żłobku może pracować wyłącznie osoba pełnoletnia. Kolejna kwestia to wykształcenie. Dziś jest nieco prościej, bo dostępny jest kurs online opiekuna w żłobku. To wygodny sposób na pogodzenie opieki nad własnymi dziećmi z edukacją i inwestycją w sienie. Poza tym to również możliwość pogodzenia pracy na niesatysfakcjonującym etacie i nauki.

Jak przebiega kurs na opiekuna w żłobku?

Kurs obejmuje 280 godzin, z tego 200 godzin to teoria, a 80 godzin to praktyka. Absolwenci kursu są optymalnie przygotowaniu do sprawowania opieki nad malutkimi dziećmi. Co ważne zarówno w ramach opieki instytucjonalnej, jak i domowej. Kurs na opiekuna w żłobku jest też dobrym sposobem na podniesienie wartości swojego CV, jeśli szukasz pracy jako niania. Szczególnie gdy dopiero zaczynasz. Kurs to sposób, by stać się konkurencją dla doświadczonych niań. Rodzice cenią osoby z kwalifikacjami potwierdzonymi dyplomem.

Zajęcia na kursie dotyczą między innymi funkcjonowania żłobków, pielęgnacji dzieci, stymulacji rozwoju, skutecznego komunikowania się z rodzicami. Ważną kwestią jest poznanie technik radzenia sobie ze stresem w pracy. Szczegółowe informacje dotyczące zajęć, kosztów kursu, przebiegu znajdziesz na stronie: https://niania.pro/zlobek/.

Dlaczego warto zostać opiekunem w żłobku? Jeśli lubisz dzieci, to czeka na Ciebie etat od poniedziałku do piątku. Godziny pracy w ciągu dnia. Przyjazne środowisko pracy, mnóstwo wrażeń i satysfakcja, gdy dziecko na naszych oczach staje się coraz bardziej samodzielne.

Mamy coraz chętniej wracają do pracy, żłobków przybywa, a etaty czekają. Już niebawem możesz mieć atrakcyjną, stabilną i pewną pracę. Zapisz się na kurs.
 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.