Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Projektowanie biur - dlaczego warto zadbać o dobrą aranżację?

  • Dodano: 2020-06-17 12:45

Praca biurowa – jak zresztą każda – wymaga koncentracji i wygodnego stanowiska pracy. Wiele przepisów reguluje wielkość powierzchni, jaką powinien dysponować każdy pracownik, a także natężenie światła, jakie powinno panować w biurze. Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnianie dekoratorów wnętrz, którzy potrafią stworzyć miejsce do pracy, w którym z jednej strony wygodnie się pracuje, ale z drugiej – panuje przyjemna atmosfera. Co przemawia za podjęciem takich działań?

Aranżacja biura – jak wpływa na pracę?

Dla wielu osób jest oczywiste, że jeżeli w miejscu pracy panują właściwe warunki, to chętniej spędza się w niej czas, a kreatywność i wydajność wzrasta. Warto pamiętać, że zapewnienie bezpiecznego dla zdrowia minimum, w postaci oświetlenia czy krzeseł biurowych może nie wystarczyć do tego, by w biurze dobrze się pracowało. Projektowanie wnętrza biura wymaga nieco znajomości psychologii kolorów, a także wiedzy o tym, jak dobierać barwę światła czy detale. Dzięki temu pracownicy mogą czuć się bardziej „u siebie”, a rezygnacja ze skali szarości na rzecz kolorów potrafi znacznie podnieść nastrój zarówno osób pracujących w takim pomieszczeniu, jak i odwiedzających je interesantów.

Komu najlepiej zlecić projektowanie lokali?

Wybór projektanta, który wykona aranżację biura może być trudny – warto sprawdzić ofertę kilku z nich i sprawdzić, z którym będzie się nam dobrze współpracować. Dobrym miejscem na start jest https://mg-design.pl/wnetrza-uzytecznosci-publicznej/. Przy wyborze dekoratora wnętrz warto zwrócić uwagę na to, czy jest to osoba z doświadczeniem w projektowaniu biur. W większości lokali biurowych zależy nam na zachowaniu aury profesjonalizmu, nawet jeżeli decydujemy się na nieco odważniejsza aranżację. Warto też ustalić, czy przy okazji zmiany aranżacji biura nie dodać udogodnień dla rodziców dzieci, osób z trudnościami w poruszaniu się czy klientów. Zadbanie o potrzeby różnych osób zwiększy ich komfort pracy czy czekania na załatwienie swoich spraw, ale jest też po prostu dobrze postrzegane.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.