Wiadomości z Pyskowic

Na co zwrócić uwagę zlecając czyszczenie kotłów?

  • Dodano: 2020-06-15 17:00

Konserwacja i bieżące naprawy urządzeń przemysłowych zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także pozwalają zachować wysoką wydajność. Szczególnie widoczne jest to w wypadku kotłów. Czyszczenie pozwala pozbyć się resztek popiołu, ale także osadów i kamienia, działających jak izolacja termiczna – a więc utrudniających podgrzewanie wody. Jak wybrać dobrego wykonawcę?

 

Czyszczenie kotłów myjką podciśnieniową

Jednym z bezpieczniejszych sposobów czyszczenia instalacji jest zasysanie odpadów odkurzaczem przemysłowym połączone z myciem pod wysokim ciśnieniem. Ta metoda często umożliwia czyszczenie kotłów nawet bez użycia dodatkowych środków. Może się jednak okazać, że jeżeli kamień zalega w szczególnie grubych warstwach, to użycie odpowiedniego środka znacznie ułatwi pracę. Ważne jest, by firma, której zlecamy czyszczenie kotła, miała odpowiednia wiedzę, by zastosować odpowiedni sposób i bezpieczne dla kotła środki czyszczące.

Czyszczenie komór paleniskowych

Jednocześnie z myciem kotłów powinno się przeprowadzać czyszczenie komór paleniskowych. Polega ono przede wszystkim na pozbyciu się popiołu i ewentualnych resztek paliwa z komory, ale także kontroli technicznej. Przy tej okazji sprawdza się też, czy na ściankach powstał osad, i czy jest to stosunkowo łatwa w usunięciu sadza, czy kamień. W tym drugim wypadku ważne jest określenie rodzaju kamienia i dobranie odpowiedniego sposobu pozbycia się go. Warto wybierać firmy z odpowiednią wiedzą i wyposażeniem, takie jak https://makowskimis.eu/oferta/kotly. Da nam to pewność, że prace będą przeprowadzone skutecznie i w bezpieczny dla kotła sposób. Zwykle czyszczenie komór paleniskowych zaczyna się od odkurzania, a następnie – zaczynając od przewodów kominowych – czyści się instalację, kończąc w najniższym miejscu.

Jak często zlecać czyszczenie kotłów?

Zalecana częstotliwość czyszczenia różni się w zależności od paliwa, intensywności użytkowania kotła, a także twardości wody. Najlepiej jest stosować się do zaleceń producenta, a jeżeli mamy problem np. ze szczególnie twardą wodą, to przeprowadzać czyszczenie kotłów nieco częściej, niż zaleca producent.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.