Wiadomości z Pyskowic

Lustra 3D czyli krok w futuryzm

  • Dodano: 2020-04-14 15:15

Marzymy czasami o podróży w przyszłość. Dzisiaj mamy wiele możliwości, by zaaranżować wnętrze swojego mieszkania tak, by nadać mu wygląd niezwykle nowoczesny, a chwilami wygląda to nawet jak skok w przyszłość. Do tego typu rozwiązań zaliczyć można lustra 3D. Jeszcze nie jest to rozwiązanie mające zastosowanie w wielu domach, ale coraz częściej sięgamy właśnie po nie, szczególnie we wnętrzach industrialnych oraz tych, w których szkło jest elementem dominującym.

Nowoczesność w łazience


Łazienki w większości mieszkań są stosunkowo małe i ciasne, często także ciemne. Wciąż szukamy sposobów na to, jak powiększyć, choćby optycznie jej powierzchnię. Świetnym sposobem wydaje się zastosowanie takich nowoczesnych rozwiązań, jakimi są lustra 3D. Tego typu rozwiązania są także elementem dekoracyjnym samym w sobie. Chodzi o to, że efekt trójwymiarowy uzyskuje się przez zastosowania światła LED. Po wyłączeniu tradycyjnych lamp pozostaje to dodatkowe oświetlenie. Oczywiście nie daje tyle blasku, co zwyczajna lampa, ale w większości przypadków możemy sterować barwą. Każdego dnia wystrój łazienki można zmienić dzięki temu prostemu trickowi. Trójwymiarowe lustra do łazienek muszą być także odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, szczególnie że w większości przypadków tafla znajduje się tuż nad umywalką.
 

Futurystyczny salon


Lustra 3d wybierane są czasami jako element aranżacyjny salonów. Dzięki temu, że stosuje się w nich delikatne światło, mogą pozostać włączone nawet w momencie, gdy oglądamy telewizję. Nadaje delikatną poświatę i pewien stopień jasności, a równocześnie nie przeszkadza. Tego typu lustro rewelacyjnie wygląda jako blat stołu. To nieoczywiste zastosowanie będzie idealne właśnie w momencie, gdy gasimy ogólne światło, a potrzebujemy mieć zarys stołu, by na spokojnie odłożyć kubek z kawą lub popcorn. Do dyspozycji są zwykłe lampki LED lub kolorowe oświetlenie, wówczas otrzymujemy także plota do sterowania kolorami lub możliwość wyboru barwy przez aplikację zainstalowaną w telefonie komórkowym. Świetną propozycją jest też zintegrowanie z lustrem zegara, który będzie wyświetlał bieżącą datę i godzinę.
Kształty luster też się różnią w zależności od pomysłu na aranżację. Możemy wybrać zarówno kształt tafli jak i podświetlenia, a w związku z tym często stosowanym rozwiązaniem jest prostokątne lustro z wewnętrznym okręgiem złożonym z diod LED.

Do nietypowych przestrzeni można nawet zamówić lustra na wymiar, zależnie od wysokości i szerokości danego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.