Wiadomości z Pyskowic

Jaki bank wybrać?

  • Dodano: 2019-12-09 12:30

Era bankowości w Polsce już od wielu lat kwitnie w najlepsze. Nowi konsumenci dołączają do grona szczęśliwych posiadaczy kont osobistych. Jednak często zastanawiając się nad założeniem konta osobistego, myślimy także w jakim banku powinniśmy je otworzyć, i która z opcji dostępnych na rynku będzie dla nas najkorzystniejszą. Pierwszą podstawową kwestią jest fakt, że dokonując wyboru powinniśmy kierować się swoimi własnymi preferencjami, tym co dla nas będzie najkorzystniejsze. Kolejną kwestią wartą rozważenia jest lokalizacja konkretnej placówki. W mniejszych miasteczkach często wybór banku jest nieco bardziej ograniczony, zważywszy także na fakt, że często tylko w sieci bankomatów, gdzie mamy konto można wypłacić pieniądze bez dodatkowego obciążenia finansowego. Jeśli zajdzie potrzeba załatwienia czegoś osobiście w banku, wówczas warto mieć na uwadze lokalizację placówki bankowej.

Jaki bank wybrać? Opłaty za konto i kartę

Przy zakładaniu konta osobistego warto wziąć pod uwagę także kilka finansowych aspektów korzystania. Należy rozważyć różne dostępne na rynku opcje związane z opłatami za prowadzenie konta. Przegląd opcji znajdziesz na stronach z rankingami banków – zobacz http://www.wktorymbanku.pl/ . Znajdziesz tam podsumowanie danych o tym jaki bank wybrać.

Warto uwzględnić takie elementy jak opłata za posiadanie karty płatniczej. Próg transakcji jakie należy wykonać w przeciągu miesiąca, aby uzyskać ewentualną możliwość nie ponoszenia kosztów za posiadanie karty. Ponadto warto uwzględnić także wysokość progu wpływów w skali miesiąca, które uprawniają w wielu bankach do nieponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. Bardzo często konta osobiste można połączyć z dodatkowymi kontami oszczędnościowymi. Jeśli na taką opcję właśnie się zdecydujemy, wówczas warto przyjrzeć się oprocentowaniu poszczególnych opcji bankowych dostępnych na rynku. Ponadto w dzisiejszych czasach wielu ludzi często i chętnie podróżuje. Będąc poza granicami i chcąc wypłacić pieniądze z konta osobistego często będziemy dodatkowo obciążeni pieniężnie. Jednak w Polsce znajdziemy także opcje bankowe, które umożliwiają darmowe wypłaty z kont na całym świecie.

Warto określić swoje preferencje dobierając ofertę bankową

Decydując się na założenie konta osobistego przede wszystkim należy jasno i klarownie określić swoje oczekiwania, a oferty dostępne na rynku dopasować właśnie do nich. Niestety nie ma kont idealnych, natomiast można znaleźć takie, które spośród występujących na rynku będą dla nas najbardziej adekwatne oraz takie, które zapewnią komfort korzystania z nich. Poczucie bezpieczeństwa naszych funduszy trzymanych na koncie osobistym w konkretnym banku to podstawa przy wyborze najlepszego konta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.