Wiadomości z Pyskowic

Jak wybrać dobry pogram do windykacji - co powinien mieć

  • Dodano: 2020-07-03 16:00

Windykacja należności to dziedzina która jest nieodłączną częścią biznesu. Dlatego też każda firma poszukuje skutecznych środków w razie wystąpienia sytuacji, gdyby klient nie zapłacił w terminie należnych płatności. Im większa ilość kontrahentów tym bardziej skuteczne rozwiązanie jest potrzebne do odpowiedniego pilnowania i rozliczania płatności.

Dobry program do windykacji – co daje

Program do windykacji należności to jedna z możliwości, które dają firmom szansę na pilnowanie płatności i odpowiednią ich obsługę. Przede wszystkim jego największą zaletą jest to, że dobre oprogramowanie tego typu znacząco zmniejsza czas niezbędny do wykonania wielu prac. Windykacja to bowiem bardzo wiele niezbędnych czynności, jak na przykład wysyłanie ponagleń czy wykonywanie rozliczeń, a w ostateczności przygotowywanie dokumentów niezbędnych do uzyskania sądowego nakazu płatności. Dlatego też odpowiednie oprogramowanie, które umożliwia szybsze wykonanie takich czynności na pewno jest bardzo dobrym rozwiązaniem. To jakie możliwości daje konkretny program zależy w zasadzie wyłącznie od jego twórców jednak można zauważyć że wiele z nich posiada pewne określone funkcje, których poszukują użytkownicy.

Popularne funkcje programów

Programy do windykacji mają wiele funkcji, a te realizowane na indywidualne zamówienie mogą ich posiadać znacznie więcej. Na pewno jednak każdy z takich programów umożliwia bezproblemowe monitorowanie należności od klienta czy według wystawionych dokumentów. Dla klientów istotne jest także to, aby mogli bez problemu wyszukać konkretne płatności czy podejrzeć historie płatności danego klienta. Ważną funkcją, o której wspominają przede wszystkim korzystające z programów firmy jest także możliwość automatycznej wysyłki powiadomień i ponagleń. Oprogramowanie daje taką możliwość  zazwyczaj użytkownik ustawia jedynie termin ich wysłania lub na przykład częstotliwość poczynają od wskazanej daty. Obecnie bowiem w znacznej większości ponaglenia czy przypomnienia wysyłane są jako wiadomości poczty elektronicznej lub wiadomości SMS.

Koszt dobrego programu

Dobre oprogramowanie do windykacji na pewno nie należy do tanich jednak jego zakup zwraca się bardzo szybko, czasem wystarczy jedynie kilka miesięcy, aby koszt zakupu się zwrócił a program zaczął generować nowe oszczędności.  Poza tym obsługa oprogramowania zajmuje znacznie mniej czasu, dlatego bez problemu może to zrobić jedna osoba, podczas gdy bez jego stosowania sprawami windykacyjnymi często zajmowało się nawet kilka osób. Dzięki właściwemu programowi można zmniejszyć ilość pracowników i tym samym wysokość ich pensji czy składek.

Komentarze (1)    dodaj »

  • adwokat

    Fikcja doręczenia pozostała w e-sądzie. Dotyczy zarówno firm jak i osób fizycznych,. Należy podać jedynie adres dłużnika z rejestru PESEL. Jak ktoś chce odzyskać należność to powinien szybko wygenerować i wysłać wezwanie do zapłaty sadinternetowy.pl/pozwy/kreator-wezwania-do-zaplaty/ , złożyć pozew o zapłatę a następnie wniosek egzekucyjny do komornika. Wezwanie do zapłaty każdy może wygenerować i wysłać sam bez kosztów. Jak dłużnik nie zapłaci to pozostaje złożenie pozwu o zapłatę. Płacenie prowizji firmie windykacyjnej tylko za wysłanie wezwania do zapłaty, zamieszczenie na giełdzie wierzytelności czy jakimś rejestrze to tylko proszenie się o kolejne koszty i kłopoty z przedawnieniem roszczenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.