Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Drukarki Develop - sprawdzą się w domu?

  • Dodano: 2018-02-13 10:45

Drukarki wciąż cieszą się popularnością wśród użytkowników komputerów. I nie wpływa na to coraz większa dostępność do internetu. Jaką więc wybrać?

Niesłabnąca popularność

W czasach wszechobecnego internetu, wydawać by się mogło, że drukarki powoli przechodzą do historii. Zamiast drukować treści, coraz częściej są one przesyłane za pomocą adresów e-mail oraz mediów społecznościowych.

Jednak sporo wody w Wiśle upłynie, zanim podobne praktyki staną się standardem w polskich szkołach. Nauczyciele wciąż każą przynosić uczniom napisane, bądź wydrukowane zadania domowe. E-learning dopiero raczkuje, dlatego drukarki nadal są nieodłączną częścią wielu pokojów polskich nastolatków.

Jaką drukarkę wybrać?

W „życiu” każdego urządzenia przychodzi taki moment, że trzeba je wymienić. Niezależnie czy jest to lodówka, telewizor, samochód czy właśnie drukarki Develop. Dlatego warto pomyśleć, jakie urządzenie kupić.

Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy planujemy wydać. To najważniejsza zasada każdych zakupów. Cena dyktuje możliwości. Jednak nie zawsze to, co droższe lepiej spełni nasze wymagania. Jeżeli nie planujemy kserować czy skanować dokumentów, możemy na wstępie zaoszczędzić parę złotych, wybierając drukarkę zamiast urządzenia 3 w 1. Większość osób decyduje się jednak na kupno drukarki z funkcjami skanowania i kserowania – głównie z powodów praktycznych. Nie znamy przyszłości i nie wiemy, jaka funkcja urządzenia może być nam w przyszłości potrzebna.

Czas, to pieniądz. Jednak czy w domowym drukowaniu jest on tak ważny? Zależy dla kogo. Jeżeli nasza drukarka będzie typową domową, to czas i liczba wydruków na minutę nie gra większej roli. 10, 20 czy 40 kartek na minutę – te liczby nie są ważne.

Ważniejsza jest jakość samego wydruku. Zadanie domowe na historię, przepis na ciasto jogurtowe dla koleżanki czy spis potrzebnych napraw w samochodzie – lepiej, gdy nasz sprzęt czytelnie wydrukuje ważne dla nas dokumenty.

Drukarki Develop – dla najbardziej wymagających

Dla najbardziej wymagających użytkowników potrzebny jest „ciężki sprzęt”. Idealnym rozwiązaniem będą drukarki Develop. Urządzenia tej firmy to prawdziwe bestie, które potrafią wydrukować nawet 50 czarno-białych stron A4 w minutę! Jak wypadają na tle konkurencji? Standardowe drukarki drukują z reguły 10-15 kartek w ciągu minuty. Prędkość jest więc nieporównywalna.

Wadą drukarek Develop jest ich cena oraz wymiary. Jak na „bestie| przystało ważą one po kilka, kilkanaście kilogramów i kosztują sporo więcej. Dlatego właśnie jest to sprzęt dla osób, które w domu drukują tyle, ile korporacje. Z tego powodu polecane są one głównie przedsiębiorstwom, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niej w domu. To decyzja indywidualna.

Idealnym rozwiązaniem będą drukarki Develop.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.