Wiadomości z Pyskowic

Domy na sprzedaż w Pyskowicach - czy warto tam zamieszkać?

  • Dodano: 2022-08-09 09:30

Domy na sprzedaż w Pyskowicach — czy warto tam zamieszkać? A jeśli tak, to jak wybrać wymarzony dom?

Czy Pyskowice to dobre miejsce do życia? W opinii wielu osób - zdecydowanie tak. Jednym z atutów gminy jest świetne skomunikowanie z sąsiednimi miastami, zwłaszcza z Gliwicami. Czy zakup domu od dewelopera w Pyskowicach to dobry pomysł? 

Nowe domy na sprzedaż — czym powinny się charakteryzować?

Bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na standard wykończenia. Nie brakuje firm, które wciąż oferują zakup inwestycji, która wymaga później ogromnych nakładów finansowych. SSO czy SSZ to tylko niektóre skróty, które mogą zwiastować, że lokal będzie wymagał dalszych nakładów finansowych.

O wiele lepiej byłoby, gdyby nieruchomość była wykonana w podwyższonym standardzie deweloperskim. Oznacza to, że takie nowe domy na sprzedaż w Pyskowicach mają m.in.:

    • wykonane instalacje (elektryczną, wod-kan, gazową, C.O.),
    • tynki,
    • wylewki,
    • ogrodzenie. 

Warto docenić też tych deweloperów, którzy stawiają możliwie jak największy nacisk, funkcjonalny układ pomieszczeń. Znacznie ułatwia to odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni i zapewnienie mieszkańcom maksimum wygody. Takie domy na sprzedaż w Pyskowicach znajdziemy tutaj: https://dom100.eu/nieruchomosci-pyskowice/domy-na-sprzedaz/

Czym jeszcze powinny wyróżniać się domy w Pyskowicach? Na pewno trzeba docenić świetne skomunikowanie inwestycji z okolicą. Z osiedla, jakie na terenie gminy zbudował gliwicki deweloper, Dom100.eu, można szybko dotrzeć do kilku przystanków autobusowych, dzięki którym komunikacją publiczną możemy szybko dotrzeć np. do ścisłego centrum lub do Gliwic. 

Nieopodal znajdują się ulice Wyzwolenia i Poznańska (DW901), którymi szybko dostaniemy się do najważniejszej arterii komunikacyjnej, jaka przecina gminę: drogi krajowej 94. Jadąc dalej na południe, drogą 901, dotrzemy do Gliwic w zaledwie kilkanaście minut. 

W zależności od kierunku, w jakim zmierzamy, możemy szybko włączyć się na autostradę A4 w Kleszczowie, lub jechać na wschód, do Wieszowej, gdzie znajduje się węzeł drogowy, dzięki któremu szybko dostaniemy się na autostradę A1. Właśnie takie, świetnie skomunikowane z otoczeniem domy na sprzedaż w Pyskowicach i okolicach warto poważnie brać pod uwagę.

Nowe domy na sprzedaż w Pyskowicach — z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?

Własną nieruchomość jednorodzinną można kupić za mniej niż 500 tysięcy złotych. W cenie dostajemy dom wykonany w podwyższonym standardzie deweloperskim z szeregiem udogodnień, które są już zawarte w cenie. To ogromny atut, którego nie warto lekceważyć.

Nie brakuje osób, które zastanawiają się nad tym, czy nie lepiej będzie zainwestować w dom z rynku wtórnego. Owszem, cena może być odrobinę niższa, jednak w takiej sytuacji trzeba zwrócić ogromną uwagę na stan techniczny. Tak naprawdę, nigdy do końca nie wiemy, co kupujemy. 

Może okazać się, że fundament jest w złym stanie technicznym, lub że dom jest źle ocieplony, co przełoży się na o wiele wyższe koszty ogrzewania w sezonie grzewczym. Zwłaszcza teraz, w czasach rosnących cen prądu i węgla, to wyzwanie, którego nie warto bagatelizować.

Analizując zasadność zakupu domu w Pyskowicach w ten sposób jest dość prawdopodobne, że o wiele lepiej będzie zainwestować w nową, wykonaną w wysokim standardzie deweloperskim nieruchomość. Nawet jeśli kwota początkowa będzie nieco wyższa, to kupujemy sprawdzony dom, od zaufanego dewelopera, jak Dom100.eu, który zadbał o każdy szczegół inwestycji.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.