Wiadomości z Pyskowic

Dlaczego branie tzw. „chwilówek” jest w Polsce tak popularne?

  • Dodano: 2017-03-28 07:00, aktualizacja: 2017-03-28 07:13

Z dotychczas przeprowadzonych badań statystycznych można śmiało wywnioskować, że ponad 1/3 polskiego społeczeństwa żyje na kredyt. Zmusza nas do tego rzeczywistość, która dla większości z nas nie jest tak kolorowa jakby to się mogło wydawać. Mało który wkraczający w dorosłość młody człowiek może sobie pozwolić na kupno mieszkania czy domu wyłącznie ze swoich oszczędności, przez co zmuszony jest wziąć na siebie kredyt z długim terminem spłaty. Są jednak sytuacje, gdy potrzebujemy zastrzyku gotówki niemal natychmiast, a bank nie jest w stanie nam udzielić pożyczki tak szybko, jakbyśmy tego chcieli. Z pomocą przychodzą nam więc chwilówki gwarantujące przyznanie nam pieniędzy niemal od ręki.


 

Szybka pożyczka bez zbędnych formalności

Biorąc pod uwagę długość oczekiwania na pieniądze z banku nie ma się czemu dziwić, że tak duża część społeczeństwa decyduje się na wzięcie krótkoterminowej pożyczki, w szczególności gdy pieniądze są potrzebne już teraz, a nie po upływie kilku dni.

Firmy udzielające chwilówek nie wymagają zaświadczeń o dochodach ani innych tego typu dokumentów. Chyba mało kto lubi dostarczać instytucji bankowej dziesiątek papierków, które poniekąd ujawniają nasze prywatne informacje. W przypadku brania krótkoterminowego kredytu nie musisz się obawiać, że nie zostanie Ci on udzielony ze względu na zbyt niskie zarobki, gdyż tak naprawdę nie są one tutaj istotne.


 

Co zrobić, aby otrzymać kredyt?

Wystarczy, że wejdziesz na dedykowaną stronę internetową, np. https://www.lendon.pl/ i dokonasz obowiązkowej rejestracji, która zajmie Ci jedną krótką chwilę. Koniecznie będzie także potwierdzenie wpisanych w formularz danych, gdyż jest to procedura niezbędna do rozpatrzenia naszego wniosku o przyznanie pożyczki. Można tego dokonać na dwa sposoby: przy pomocy usługi Instantor lub korzystając z tradycyjnego potwierdzenia w postaci przelewu z konta osobistego o odpowiednio wysokiej kwocie na rachunek bankowy firmy, z której usługi chcemy skorzystać.

Nie da się ukryć, że pożyczki internetowe są najwygodniejszą i najszybszą formą otrzymania gotówki, jeśli potrzebujemy jej niemal natychmiast. Jeśli rozważasz wzięcie tego typu kredytu pamiętaj, by kierować się przede wszystkim rozsądkiem. Nie bierz pożyczek, których nie będziesz w stanie spłacić, gdyż będzie to pierwszym krokiem do wpadnięcia w spiralę zadłużeń, z której nie tak łatwo jest się wydostać.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.